WADA на 4 роки усунула Росію від міжнародних турнірів

WADA на 4 роки усунула Росію від міжнародних турнірів

WADA на 4 роки усунула Росію від міжнародних турнірів

Через маніпуляції в базі допінг-проб Виконком Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) на 4 роки позбавив Росію права брати участь у великих міжнародних змаганнях, включно з Олімпіадами та чемпіонатами світу.

Засідання Виконкому WADA відбулось у Лозанні, де одноголосним рішенням було схвалено попередні рекомендації Комітету з відповідності.

Санкції від WADA передбачають заборону для російських спортсменів виступати під російським прапором на Олімпіадах і чемпіонатах світу терміном на чотири роки. Представники Росії не зможуть перебувати в керівництві спортивних федерацій та організацій, а російське антидопінгове агентство (РУСАДА) позбавили статусу.

Крім того, Росії заборонено подавати заявки на проведення міжнародних змагань, а попередньо подані будуть відкликані.

Атлети зможуть брати участь у міжнародних змаганнях лише під нейтральним прапором за умови, що доведуть свою непричетність до вживання допінгу.

При цьому на участь у Євро-2020 бан не розповсюджується, оскільки чемпіонат Європи з футболу "не належить до великих міжнародних змагань", як повідомляє BBC. Санкт-Петербург, як один із господарів змагань, також лишає за собою право проведення першості. Однак участь Росії у кваліфікації до ЧС-2022 у Катарі — під загрозою.

Рішення WADA поки не набуває чинності, і у Росії є 21 день, аби подати апеляцію.

Як відомо:

  • Через допінговий скандал 2015 року команду Росії було усунено від зимових Олімпійських ігор-2018. У рамках розслідування цієї справи Росія мала надати базу даних за 2012-2015 роки з московської антидопінгової лабораторії LIMS, але зробила це пізніше встановленого дедлайну. У результаті розгляду було виявлено численні розбіжності й зміни, внесені в базу буквально перед самим поданням на перевірку, сама база визнана неповною, а чимало з імовірних позитивних проб вважаються видаленими.
  • Гендиректор Російського антидопінгового агентства Юрій Ганус в інтерв’ю The New York Times заявляв, що маніпуляції могли бути проведені з понад 1000 пробами й підтримка фальсифікації відбувається з боку спортивних чиновників державного рівня.
  • Комітет з відповідності розглянув пояснення Росії і дійшов висновку, що недостовірні дані є результатом маніпуляцій з метою приховати вживання атлетами заборонених речовин. Він рекомендував відсторонити Росію від участі в усіх міжнародних змаганнях на 4 роки.
Категорії