Компенсації жителям після ракетних ударів на Полтавщині: що відомо

Компенсації жителям після ракетних ударів на Полтавщині: що відомо

Компенсації жителям після ракетних ударів на Полтавщині: що відомо
Наслідки ракетного удару у селі Ялинці. 25.11.2022. фото: Суспільне Полтава

У двох селах Кременчуцького району, де 2022-го року через падіння ракет були пошкоджені будинки, люди отримують грошові компенсації. Про це Суспільному розповіли голова громади та староста старостинського округу.

У селі Чечелеве Кам’янопотоківської громади російська ракета впала 10 жовтня. Загалом через це були пошкоджені 95 будинків та ще один зруйнований, розповіла Суспільному голова громади Анна Самойлюк.

Із бюджету Кам’янопотоківської громади жителям спрямували 1 мільйон 328 тисяч гривень матеріальної допомоги. Ці гроші розподілили між власниками пошкодженого житла. Також 17 жителям села спрямували майже 900 тисяч гривень допомоги з обласного бюджету.

"З обласного бюджету дуже суттєва компенсація. Вона адресна і ми не знаємо, кому і скільки коштів, це конфіденційна інформація", − каже Анна Самойлюк.

Компенсації жителям після ракетних ударів на Полтавщині: що відомо
Наслідки обстрілу у селі Чечелеве Кам'янопотоківської громади. 12.10.2022. фото: Суспільне Полтава

За її словами, крім того, після звернень матеріальну допомогу надали три громади області: Новогалещинська – 400 тисяч гривень, Піщанська – 100 тисяч, Омельницька – 100 тисяч. Ці гроші теж розподілили між власниками пошкоджених будівель.

"Нами дуже багато було закуплено різного будівельного матеріалу. Ми виконали всі необхідні роботи. Врахували ті роботи, які виконувалися своїми силами. Коли поспілкувалися з тими власниками, які не можуть своїми силами, а їм необхідно бригаду найняти, то ми при виділенні коштів і це враховували", − розповідає голова Кам’янопотоківської громади Анна Самойлюк.

У жовтні також про спрямування десяти родинам по 20 тисяч гривень повідомляв голова Кременчуцької громади Віталій Малецький.

У селі Ялинці Піщанської громади ракета впала 23 листопада. Через це загалом були пошкоджені 17 будівель: 15 будинків та два приміщення, які належать підприємцям, розповів Суспільному староста Ялинцівського округу Віктор Іллєвський.

Компенсації жителям після ракетних ударів на Полтавщині: що відомо
Пошкоджений будинок після ракетного удару у селі Ялинці Піщанської громади. 25.11.2022. фото: Суспільне Полтава

Із бюджету громади жителям також спрямували 1 мільйон гривень компенсації. З них на закупівлю матеріалів уже використали 146 тисяч гривень та ще 89 тисяч гривень компенсували людям, які купували необхідне самостійно. Гроші надають у межах тих збитків, які під час огляду виявила комісія.

"Дахи в основному повідновлювали, але ще не всі. Там, де металочерепиця, то немає, як відновити, бо зараз такий час, що її не розкриєш. Це треба чекати, поки потепліє. Полатали дірки і чекають тепла", − каже староста.

Із обласного бюджету допомоги поки не отримали.

Читайте також

Повномасштабна війна Росії: що відомо про обстріли на Полтавщині 2022-го

На початок