США схиляються до передачі Україні танків Abrams — The Wall Streat Journal

США схиляються до передачі Україні танків Abrams — The Wall Streat Journal

ЗМІ
США схиляються до передачі Україні танків Abrams — The Wall Streat Journal
. Танк Abrams, фото: AP

Адміністрація президента США Джо Байдена вже цього тижня може оголосити про передачу Україні "значної кількості" танків Abrams M1.

Про це повідомляє The Wall Streat Journal із посиланням на американських чиновників.

Як пише видання, це оголошення стане частиною ширшої дипломатичної домовленості з Німеччиною, в рамках якої Берлін погодиться відправити меншу кількість своїх танків Leopard 2, а також схвалить поставку більшої кількості танків німецького виробництва Польщею та іншими країнами.

За даними WSJ, Зміна позиції США відбулася після телефонної розмови 17 січня між президентом Байденом і канцлером Німеччини Олафом Шольцом, під час якої Байден погодився розглянути питання про надання танків "Абрамс" всупереч рішенню Пентагону.

"Високопоставлений німецький чиновник повідомив, що це питання було предметом інтенсивних переговорів між Вашингтоном і Берліном понад тиждень і, схоже, перебуває на шляху до вирішення", — пише The Wall Streat Journal.

У Білому домі від коментарів наразі відмовилися.

Ще 19 січня заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх заявляла, що зараз немає сенсу передавати Україні танки Abrams, оскільки вони дорогі в обслуговуванні.

Раніше федеральний канцлер ФРН Олаф Шольц у телефонній розмові з Джо Байденом заявив, що надасть Україні танки Leopard 2, якщо Вашингтон також ухвалить рішення про постачання своїх танків Abrams. Білому домі заявили, що кожна країна має ухвалювати власне рішення щодо допомоги Україні.

M1 Abrams — основний бойовий танк третього покоління виробництва Сполучених Штатів. Він є добре озброєною, броньованою, мобільною бойовою машиною, розрахованою на ведення бойових дій у різних умовах сучасних війн та збройних конфліктів.

Важливими особливостями танку є застосування потужних газотурбінних двигунів (що працюють на паливі для реактивних двигунів JP8), обладнання багатошаровою протиснарядною композитною бронею, окреме зберігання боєприпасів в ізольованому капсульному відсіку для відокремлення членів екіпажу з-під удару у випадку влучення снаряда в танк. "Абрамс" є одним з найважчих танків, що знаходяться в експлуатації на початку XXI століття.

На початок