Дар'я Блашко пропустить Євро через проблеми зі здоров'ям. Її участь на чемпіонаті світу – під питанням

Дар'я Блашко пропустить Євро через проблеми зі здоров'ям. Її участь на чемпіонаті світу – під питанням

Ексклюзивно
Дар'я Блашко пропустить Євро через проблеми зі здоров'ям. Її участь на чемпіонаті світу – під питанням
Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

Ексклюзивні коментарі тренерського штабу збірної України для Суспільне Спорт.

26-річна українська біатлоністка Дар'я Блашко через проблеми зі здоров'ям пропустила два останні етапи Кубка світу. Спортсменка, що є однією з лідерок команди та учасницею естафетної четвірки збірної України, зіштовхнулася з посткоронавірусними симптомами і не стартувала на стартах у Рупольдингу та Антгольці.

Ще перед етапом в Антгольці особистий тренер Дар'ї Юрай Санітра сказав, що у неї "серйозні проблеми", кілька днів паморочиться в голові і обстеження в Італії показало, що у біатлоністки є запаланення вушного нерва. Юрай не називав очікувані терміни відновлення Блашко, яка потрапила у заявку України на чемпіонат Європи та, найімовірніше, мала стати учасницею команди на чемпіонаті світу.

Читайте також: "Уже три дні паморочиться у голові". Дар'я Блашко пропускає старти Кубка світу через "суттєві" проблеми зі здоров'ям

Після завершення етапу в Антгольці Суспільне Спорт запитало про стан здоров'я Дар'ї у двох тренерів: Олексія Кравченка (тренера чоловічої команди, разом з якою тренувалася Блашко) та Олександра Кравченка (старший тренер жіночої команди). За словами обох, участь Дар'ї Блашко у чемпіонаті Європи практично неможлива. А її старт на чемпіонаті світу під питанням.

Як пояснив Олексій Кравченко, точний діагноз Дар'ї Блашко "запалення нерву вестибулярного апарату". Лікарі в Італії призначили їй лікування, вона повернулася до України.

"Наразі Блашко перебуває в Україні, під наглядом лікарів. Вона пройшла аналізи в Італії, тут зробили перше необхідне, визначили, що за проблема, призначили лікування. І зараз вона в Україні продовжує лікування.

Чи стартуватиме Блашко на Євро-2023? Думаю, що ні. Будемо дивитися, у якому стані вона буде. З цим запаленням – дуже серйозно. Не можна отак одразу на змагання, треба подивитися, як вона буде з цього виходити. Зараз складно щось прогнозувати. Сподіваємося, що якнайшвидше вона відновиться і не буде їй [ця проблема] заважати. Але розуміємо, що якийсь період часу – навіть найменший – вона буде без тренувань і це впливатиме на її функціональний стан", - розповів Олексій у біатлонній студії Суспільне Спорт.

Олександр Кравченко також відповів, що хотів би бачити Блашко у складі збірної на чемпіонат світу. Але чи встигне вона відновитися, поки невідомо.

"Думаю, що на Європі ще зарано [їй стартувати]. А щодо чемпіонату світу: будемо дивитися на її стан здоров'я, треба ж буде готуватися. Чи вистачить часу, чи ні – поки однозначно нічого не можу сказати. Хотілося б бачити її на чемпіонаті світу".

У сезоні 2022/23 Дар'я Блашко провела 11 стартів на рівні Кубка світу (особисті та командні), у жодній особистій гонці не потрапляла до залікової зони. Її найкращий результат - 43-е місце в переслідуванні на етапі в Поклюці (січень 2023 року). У минулому сезоні Блашко відібралася у складі України на Олімпіаду-2022, але уже безпосередньо в Китаї отримала позитивний тест на коронавірус, тому у жодній гонці Зимових Ігор-2022 не брала участі, майже усю Олімпіаду провела на карантині.

ОНОВЛЕНО: Дар'я Блашко вибула із заявки збірної України на Євро-2023.

Хто така Дар'я Блашко

  • 26-річна біатлоністка, яка представляє на змаганнях Чернігівську область.
  • Блашко виступає за збірну України на міжнародних змаганнях з 2018 року, перед цим представляла Білорусь. На рівні Кубка світу дебютувала у сезоні 2019/20.
  • На рахунку Блашко - "бронзи" чемпіонату світу-2021 у жіночій естафеті, а також Кубка світу в Обергофі в одиночному міксті (разом з Артемом Тищенком). Найкращий результат в особистих гонках - 12-е місце в гонці переслідування на етапі Кубка світу в Контіолагті.
  • У сезоні 2022/23 Блашко мала 11 стартів - жодного фінішу у заліковій зоні.
На початок