Архітектор про ремонт суду в Ужгороді: «Характер будівлі змінюється»

Архітектор про ремонт суду в Ужгороді: «Характер будівлі змінюється»

Архітектор про ремонт суду в Ужгороді: «Характер будівлі змінюється» Оригінальне

Капітальний ремонт даху Закарпатського апеляційного суду в Ужгороді погоджували з департаментом культури та управлінням архітектури. Про це нині сказала начальниця управління архітектурно-будівельного контролю міста Олександра Зотова.

Нагадуємо, ремонт там дозволили проводити торік 23 грудня. Архітектор Петро Сарваш вважає, що вигляд історичної будівлі змінюють.

Будівлю, в якій зараз знаходиться Закарпатський апеляційний суд, звели у 20-х роках минулого століття. Вона належить до комплексу Малий Галагов – урядового кварталу, збудованого в Ужгороді владою Чехословаччини, розповідає архітектор Петро Сарваш. Під час капітального ремонту, каже архітектор, майстри зашили перехід від верхнього переходу до нижнього.

«Фактично так вийшло, що будинок зараз має вигляд хижки. Опустили корінець калапу вниз, а було видно чоло. Характер будівлі міняється. Це дуже важливі речі. Може ці, що робили, просто не задумовувалися. Це питання ми вже раз проходили, коли на будівлі СБУ років 15 назад те саме зробили. Тоді вдалося це врятувати. Давайте врятуємо ще раз це», — сказав Петро Сарваш.

Головний архітектор міста Олег Боршовський щодо проведення робіт в історичній будівлі пояснив, що це питання виключно у компетенції міністерства культури та департаменту культури ОДА:

«Вимоги щодо покрівлі даху, відновлення кольорів фасаду, встановлення ринв мають бути погоджені у Мінкультури та охороні культурної спадщини області».

Начальниця управління департаменту архітектурно-будівельного контролю Ужгородської міськради Олександра Зотова коментує:

«Департамент культури ОДА в межах своєї компетенції погоджує проєкт з капітального ремонту покрівлі Закарпатського апеляційного суду. Був лист від Оксани Бабунич – начальниці департаменту культури ОДА, де вона сказала, що цей проєкт може бути погодженим управлінням містобудування та архітектури Ужгородської міської ради».

Капітальний ремонт даху будівлі суду проводить київська фірма, каже начальник відділу охорони культурної спадщини Закарпатської ОДА Томаш Сопко.

«Представники забудовника, які зараз знаходяться в Києві, обіцяли виправити всі недоліки, які пов’язані з проведення робіт. Там продовжено вихід покрівлі і закрито, не видно той карніз, як мав би там бути».

Ми хотіли почути думку замовників ремонту — представників апеляційного суду. Речниця установи Юдіта Кондракова сказала: ситуацію поки не коментують через те, що голова суду – у відпустці.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди