Зменшили кількість підрядників і закупили техніку: які зміни у прибиранні вулиць у Чернівцях

Зменшили кількість підрядників і закупили техніку: які зміни у прибиранні вулиць у Чернівцях

Зменшили кількість підрядників і закупили техніку: які зміни у прибиранні вулиць у Чернівцях
Спецтехніка під час прибирання вулиць у листопаді 2022 року. Джерело:facebook/DepartmentItB/

У Чернівцях наприкінці минулого року для комунальних підприємств закупили шість прибиральних машин, а кількість підрядників, що прибирають вулиці, зменшили з 11 до п'яти. При цьому перелік вулиць для прибирання збільшили. Також збільшили обсяг механізованого прибирання доріг.

Про це в етері Українського радіо Буковини сказав директор департаменту інфраструктури та благоустрою міськради Григорій Прохоренко.

Зокрема купили три машини шести кубових Iveco для Міськшепу і Містосервісу. Ще три прибиральні машини меншої потужності придбали для Зелентресту і знову ж Містосервісу.

Торік техніку також закупили підрядники. Цього року кількість підрядників зменшили, аби можна було краще їх контролювати. Також, на думку Прохоренка, тільки великі підрядники можуть дозволити собі закупівлю техніки, інший рівень прибирання. При прийнятті рішення брали до уваги досвід інших міст, де від одного до трьох підрядників.

"Ми стикались з такими проблемами, коли не могли зрозуміти межі, хто чим займається. Підрядники деколи займались такими цікавими речами, що одне одному сміття перекидали, щоб ті прибирали", — каже Прохоренко.

У Чернівцях на утримання та прибирання доріг за рік витратять понад 160 мільйонів гривень.

Цього року до переліку вулиць для прибирання додали ще десять. Загалом прибирають приблизно 300 вулиць. Половину вулиць у Чернівцях не включають в перелік, бо вони гравійні. Для того, щоб вулицю прибирали, вона має мати покриття: асфальт або бруківку, також має мати покриття.

"Якщо раніше у бюджеті виділяли менші суми, то відповідно кількість вулиць і обсяг робіт не міг бути більшим. За останні два роки суми вже виділяються більші, тому маємо можливість і збільшувати обсяг робіт, і зовсім по-іншому в плані якості підходити до прибирання", — каже Прохоренко.

Також до підрядників, які не дотримуються умов договору, почнуть застосовувати штрафи. Наприклад, раніше не було відповідальності за прибирання сміттєвих урн. Тепер, якщо вони не прибрані до 10:00, після зауважень застосують штраф у розмірі 2 000 гривень за одну.

Що відомо

  • У Чернівцях заборонили паркування на вулицях Богомольця, Першотравневій, Конституційній (колишній 28 червня) та Кордуби у середу або четвер з 6:00 до 8:30 — який саме день залежить від сторони вулиці, це вказано на знаках. У цей час там прибиратимуть та митимуть вулиці за допомогою спецтехніки.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок