Україна здобула три медалі у перший день чемпіонату світу з парабіатлону: результати

. AP Photos

Перший день змагань Україна закінчила одразу з трьома нагородами.

Україна здобула перші медалі на чемпіонаті світу з лижних перегонів та біатлону серед параспортсменів, який розпочався у шведському Естерсунді.

ЧС-2023 розпочався з біатлонного турніру. У перший день спортсмени виступали у чоловічій та жіночій спринтерських гонках у класах сидячи, стоячи та спортсменів з порушеннями зору.

За підсумками першого дня чемпіонату світу з парабіатлону Україна здобула три медалі. Одна з них - "золото": Олександр Казік у класі спортсменів з порушеннями зору подолав спринтерську дистанцію без хиб, випередивши найближчого переслідувача - 8-разового медаліста Паралімпійських ігор Зебастьяна Модіна із Швеції - більш ніж на дві хвилини.

Ще дві нагороди України виявилися бронзовими. У змаганнях класу стоячи третім фінішував Сергій Романюк: спортсмен із Закарпаття здійснив одну хибу на вогневих рубежах і програв німцю Марко Маєру. А ось у жінок "бронзу" виборола Богдана Конашук, яка у класі стоячи з двома колами штрафу програла чемпіонці світу Наталі Вілкі 1:07 хвилини.

ЧС-2023 з парабіатлону. Результати українців (топ-6)

• З порушенням зору: Оксана Шишкова - четверте місце, Ілона Варковець - шосте місце

• На попередньому ЧС Україна посіла друге місце у медальному заліку парабіатлону, здобувши 17 медалей (чотири - золоті).
  • 26-річний Олександр Казік - паралімпійський чемпіон 2022 року. У Пекіні українець тріумфував у гонці на 12.5 кілометрів, також здобувши "срібло" у 6-кілометровому старті.
  • Змагання з біатлону в Естерсунді продовжаться у середу, 25 січня.
  • Натомість у неділю, 22 січня, на змаганнях відбудуться перші старти світової першості з лижних перегонів. Участь у них візьмуть українці Павло Баль, Ігор Кравчук, Григорій Вовчинський, Наталія Ткаченко, Оксана Шишкова та Юлія Батенкова-Бауман.