Віталія Миколенка втретє в сезоні замінили в матчі АПЛ: як українець відіграв проти "Вест Гема"

AP Photos

Команда українського захисника не перемагає у восьмому матчі чемпіонату поспіль.

Віталій Миколенко провів свій 20-й матч у сезоні англійської Прем'єр-ліги. Український захисник з перших хвилин розпочав зустріч 21-го туру проти столичного "Вест Гема".

Футболіст національної збірної, що проводить свій перший повний рік в Англії, незмінно брав участь у 19 попередніх матчах "Евертона" в поточному сезоні АПЛ. Тільки у двох з них - проти "Брентфорда" (1:1) та "Борнмута" (0:3) - Миколенко не проводив на полі всі 90 хвилин.

У грі проти "Вест Гема" Миколенко традиційно розташувався на лівому фланзі оборони команди Френка Лампарда в ролі фулбека. Та не дограв матч до фінального свистка, покинувши поле після першого тайму.

Як зіграв Миколенко у матчі з "Вест Гемом"

На 15-й хвилині українець підключився до атаки гостей та небезпечно прострілював до карного майданчика "Молотів". Передачу Віталія перехопив захисник Курт Зума, що перевів м'яча на кутовий.

На 33-й хвилині півзахисник суперника Деклан Райс своєю передачею "розрізав" кількох захисників "Евертона", включно з Миколенком, після чого Джаррод Боуен заробив кутовий для своєї команди. Незабаром після нього господарі розіграли першу гольову атаку, коли тому ж Боуену дозволили відкрити рахунок з меж воротарської зони - 1:0.

Вже незадовго до перерви "Вест Гем" розіграв швидку контратаку. Боуен та Мікейл Антоніо прорвалися флангом українця, що не встигав повернутися після свого виходу в атаку. У підсумку англієць після прострілу від партнера оформив дубль, знову не зустрівши належного спротиву на лінії воротарської зони, та встановив фінальний рахунок у матчі - 2:0.

На другий тайм Миколенко не виходив - у перерві його замінили на англійського хавбека Двайта Макніла. Віталій лише втретє в сезоні не дограв матч АПЛ та вдруге не вийшов на другий тайм (після матчу з "Борнмутом", в якому зазнав травми).

• З урахуванням результату в Лондоні, "Евертон" не перемагає у восьми матчах чемпіонату поспіль. Лише двічі від кінця жовтня команда Лампарда не програвала у поєдинках АПЛ - нічиї з "Фулгемом" (0:0) і "Манчестер Сіті" (1:1).
  • У турнірній таблиці АПЛ мерсисайдці посідають передостаннє, 19-те місце та ризикують за підсумками чемпіонату вилетіти до другого англійського дивізіону. Від безпечного 17-го місця команда відстає на два очки.
  • Наступний матч "Евертона" відбудеться 4 лютого. У цей день на команду Лампарда очікує домашній поєдинок з лідером Прем'єр-ліги, "Арсеналом" Олександра Зінченка.
  • У суботу, 21 січня, відбувся дебют дев'ятого українця в історії АПЛ - вінгера "Челсі" Михайла Мудрика. Футболіст національної збірної відіграв 35 хвилин у матчі проти "Ліверпуля".