Спочатку в окупації, тепер під обстрілами. Як живуть люди в Комишанах на Херсонщині

Спочатку в окупації, тепер під обстрілами. Як живуть люди в Комишанах на Херсонщині

Ексклюзивно
Спочатку в окупації, тепер під обстрілами. Як живуть люди в Комишанах на Херсонщині
Херсонщина, Комишани, подвір'я та пошкоджений обстрілами будинок місцевих жителів, 20 січня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

До початку повномасштабної війни в Комишанському окрузі Херсонської області проживало 11 тисяч людей. Зараз залишилось – сім тисяч. В селищах роботи немає, переважна більшість живуть завдяки гуманітарній допомозі, яку надають міська, обласна військові адміністрації та волонтерські осередки.

Оксана Способ роздає гуманітарну допомогу у Комишанах. Жінка робить це з перших днів окупації попри переслідування з боку російських військових. Вижити в окупації, за її словами, жителі селища допомагали один одному.

"Дівчата пекли пиріжки, чоловіки ловили рибу, приносили та по кілограму чи два роздавали. В когось була яка закрутка. Хто що мав, те й приносили. В день допомогу отримували 300-400 людей", — розповіла місцева волонтерка.

Спочатку в окупації, тепер під обстрілами. Як живуть люди в Комишанах на Херсонщині
Херсонщина, Комишани, пошкоджена дорога поблизу будинка місцевих жителів, 20 січня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

Староста Комишанського округу Катерина Рогова розповіла, що в селищі є опалення та газопостачання. Залишається проблема тільки з водою. Через те, що російські військові розбомбили свердловини у Чорнобаївці, Комишани під'єднали до старих. Вода в них солона та не придатна для споживання.

"Підписали меморандум з ЮНІСЕФ. Кожен другий тиждень жителі отримують воду в баклажках. На сьогодні вже почалися виплати пенсій, поки з затримкою, бо втрачені відомості. Люди це розуміють та чекають", — каже Рогова.

Місцева вчителька початкових класів Світлана Ужакова говорить, що заняття за українською програмою для своїх учнів, проводила і під час окупації і залишається тут і зараз. Займалася з дітьми у себе вдома. Зараз навчальний процес у селищі призупинили через постійні обстріли.

"Вересень, жовтень і початок листопада, після того, як нас звільнили ми займались. Коли почались обстріли стало занадто небезпечно ходити по селу тоді ми припинили заняття. Поки занять не проводжу, багато дітей виїхали у більш безпечні регіони", — говорить Світлана Ужакова.

Селище під постійними обстрілами російських військових. Через це часто виникають пожежі, розповіла місцева жителька Людмила Павлівна. Жінка пригадує, як разом з сусідами, гасили пожежу в одному із будинків.

"Я носила воду, спочатку у відрах, потім у баклажках. Сусіди одні з помпи, хтось з бочок, інші з крана. Вже потім приїхала пожежна", — каже жінка.

Спочатку в окупації, тепер під обстрілами. Як живуть люди в Комишанах на Херсонщині
Херсонщина, Комишани, пошкоджений обстрілами будинок місцевих жителів, 20 січня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

В Комишанах, на сьогодні зруйновані 140 приватних будинків, три з них вщент – розповідає Катерина Рогова. Також знищена одна з ферм, банк і банкомат. Для відновлення житла будівельні матеріали люди отримують від обласної та міської військових адміністрацій.

"Додатково створили бригаду з односельців, які погодилися на загальних підставах допомагати відновлювати будинки для одиноких людей, особливо для стареньких, які проживають самі. Чекаємо фінансову допомогу від благодійних фондів, для найбільш пошкоджених будинків", — говорить староста округу.

Не зважаючи на постійні обстріли селища, прихисток тут знайшли херсонці з більш небезпечних районів — Острова та Житлоселища.

Що відомо

  • 19 січня російські війська з артилерії, РСЗВ, мінометів, танків та БПЛА 90 разів обстріляли Херсонщину. Загинула людина, троє — поранені.
  • 19 січня російська армія обстріляла з артилерії один з населених пунктів Бериславського району. 29-річний поліцейський з Миколаївщини Юрій Хижинський загинув на місці. Четверо поліціянтів – отримали поранення.
  • 20 січня російська армія атакувала селище Антонівку та село Новодмитрівку Херсонської області. Поранені двоє людей, серед них підліток.

Читайте також

"Страшно не було". Історія жінки, яка запустила заправку на Антонівському мосту, де йшли бої за Херсон

331 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок