ПВК Вагнер розширяє видобуток корисних копалин в Африці, аби фінансувати війну проти України — Politico

ПВК Вагнер розширяє видобуток корисних копалин в Африці, аби фінансувати війну проти України — Politico

ЗМІ
ПВК Вагнер розширяє видобуток корисних копалин в Африці, аби фінансувати війну проти України — Politico
Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин. Фото: AP

Приватна військова компанія "Вагнер" розширяє свої проєкти щодо видобутку корисних копалин в Африці, зокрема у Центральноафриканській Республіці. Гроші планують використовувати для придбання нової зброї та найому бойовиків для війни в Україні.

Про це повідомляє видання Politico із посиланням на слова західного чиновника та телеграму США.

Посадовець зазначив, що протягом останнього року прибутки від видобутку у Центральноафриканській Республіці збільшились до близько мільярда доларів.

Наголошується також, що американські чиновники протягом тривалого часу попереджали про те, що "вагнерівці" використовують прибуток від видобутку корисних копалин, щоб допомогти підтримати Росію на тлі західних санкцій.

Читайте також: Пригожин намагається легалізувати групу "Вагнра" в Росії — ISW

Як пише Politico, у 2018 році ПВК "Вагнер" відкрила магазин у ЦАР, де створила культурний центр і уклала кілька угод, аби убезпечити місця видобутку, зокрема на золотій копальні Ндассіма.

Дана шахта охоплює вісім виробничих зон на різних стадіях розробки, найбільша з яких, за оцінками, має глибину понад 200 футів (близько 60 метрів).

"Ці нові розробки, які вони здійснюють, вказують на довгострокові плани щодо шахти", — зазначила заступниця директора та асоційована наукова співробітниця проєкту "Транснаціональні загрози" в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень Катріна Докссі.

Читайте також: ПВК "Вагнер" налічує до 50 тисяч бійців в Україні — британська розвідка

Наразі Центральноафриканська Республіка відмовляється надавати миротворцям ООН дозвіл на політ БПлА над шахтою. У Сполучених Штатах вважають, що це свідчить про те, що "вагнерівці" контролюють політичну верхівку країни.

Раніше, у грудні 2022 року, Міністерство торгівлі США запровадило експортний контроль, щоб спробувати заблокувати здатність ПВК "Вагнер" купувати нову зброю. Джерело, близьке до теми, повідомив Politico, що Сполучені Штати готують нові заходи для покарання приватної військової компанії.

Читайте також про ПВК "Вагнер"

"Озброєні та небезпечні": у РФ розшукують завербованих ПВК "Вагнера" ув‘язнених, що втекли з Луганщини

"Багато не бухай, баб не ґвалтуй". Пригожин відпустив перших в’язнів з "Вагнера" на волю

В ISW прокоментували участь ПВК "Вагнера" у боях за Соледар

На початок