"Відкрили трансплантаційний рік": у Луцьку зробили першу цього року пересадку нирок

"Відкрили трансплантаційний рік": у Луцьку зробили першу цього року пересадку нирок

"Відкрили трансплантаційний рік": у Луцьку зробили першу цього року пересадку нирок
Лікарі здійснюють пересадку нирки у Луцьку, 19 січня 2023. Фото: Михайло Загринчук

У Волинській обласній клінічній лікарні 19 січня здійснили першу цього року трансплантацію органів на Волині. Пересадили дві нирки, – розповів у коментарі Суспільному завідувач відділення трансплантації Михайло Загрійчук.

Донором став 52-річний житель Ратнівщини, який загинув внаслідок черепно-мозкової травми. "Доньки загиблого вирішили, що якщо тата вже не можна врятувати, то можна врятувати інших людей", – каже лікар.

Тіло чоловіка перевезли з Ратного у Луцьк. Серце та печінка, зі слів Михайла Загрійчука, виявили непридатними для пересадки. Для трансплантації підійшли нирки. Вночі медики зв'язалися із двома пацієнтами, які очікували на трансплантацію.

"Це двоє молодих чоловіків, які були на діалізі з непрацюючими нирками. Операції пройшли успішно, нирки включились вже на операційному столі. Минула доба і їх з реанімації забрали вже у відділення", – додав завідувач відділення.

Зі слів Михайла Загрійчука, торік команда трансплантологів, яка нині працює у Волинській обласній лікарні, здійснила 22 операції. Пересадили 19 нирок та три серця.

Що відомо

  • У ніч на 20 червня у Волинській обласній лікарні вперше у Луцьку медики здійснили донорську пересадку серця. Новий орган отримав 49-річний чоловік. Операція пройшла успішно.
  • У Волинській обласній лікарні облаштувалася команда медичних фахівців із Київської обласної лікарні, котра передає досвід місцевим лікарям. До Луцька столичні лікарі переїхали в березні, зокрема першу трансплантацію провели 23 березня.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок