У Луцьку вперше пересадили донорське серце

У Луцьку вперше пересадили донорське серце

У Луцьку вперше пересадили донорське серце
Фото: скрін з відео Бориса Тодурова

У ніч на 20 червня у Волинській обласній лікарні вперше у Луцьку медики здійснили донорську пересадку серця. Про це на своїй сторінці у facebook повідомив директор Інституту серця Борис Тодуров.

Нове серце отримав 49-річний чоловік. Операція пройшла успішно.

Як повідомив хірург Борис Тодуров, разом із медиками з Києва до Луцька він також привіз і реципієнта. Встигнути дістатися волинської обласної лікарні бригада мала за п'ять годин.

В операційній київські трансплантологи працювали разом із луцькими колегами.

Відомо, що донором став хлопець, у якого медики констатували смерть мозку. Рідні померлого дали згоду на трансплантацію.

Щоб дізнатися подробиці пересадки Суспільне звернулося за коментарем до медиків олинської обласної лікарні.

Що відомо

  • 26 грудня 2019 в Україні вперше за 15 років провели трансплантацію серця. Ковельські лікарі прооперували 56-річного Василя Міговку. Донором серця для нього став чоловік з відкритою черепно-мозковою травмою, в якого бригадою спеціалістів констатована смерть мозку. 29 січня Василя Міговку виписали з лікарні.
  • В лютому цього року Ковельські лікарі наважилися на другу пересадку донорського серця. Спільно з фахівцями Київського Інституту серця пересадили орган 59-річному чоловіку. Донором став 42-річний чоловік, який помер від інсульту.
  • 5 січня 2022-го президент підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині", який дозволяє посмертне донорство та встановлює тарифи на проведення трансплантацій.
  • Торік у вересні Верховна рада прийняла за основу законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині (№ 5831) зі спрощення донорства й пересадки органів.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок