"Живий, здоровий, все буде добре". У Хмельницькому відбулася безстрокова акція "Поверніть героїв додому!"

"Живий, здоровий, все буде добре". У Хмельницькому відбулася безстрокова акція "Поверніть героїв додому!"

"Живий, здоровий, все буде добре". У Хмельницькому відбулася безстрокова акція "Поверніть героїв додому!"
Фото: Суспільне Хмельницький

На початку вересня мати військовополоненого Олександра Свинарчука Ольга отримала від сина записку на клапті паперу. В ній, розповідає жінка, всього три слова: "живий, здоровий, все добре". За її словами, це була друга звістка від сина за дев`ять місяців полону. Цієї п`ятниці мати військовополоненого вперше приїхала з одного із райцентрів області в Хмельницький на акцію "Поверніть героїв додому!"

З учасниками акції спілкувалися кореспонденти "Суспільного.

Мати військовополоненого Ольга Свинарчук приїхала з райцентру в Хмельницький на акцію. Вона чекає повернення з полону сина, 28-річного капітана, командира роти групи інженерного забезпечення Олександра Свинарчука.

"Сьогодні я перший раз приїхала на цю акцію. Легше не може бути. Але бачиш, скільки горя в людей, не можу себе стримати", — розповідає жінка.

Мати розповідає: її син після закінчення військової академії сім років служив на передовій та дев`ять місяців перебуває в полоні.

Українці взяли участь у безстроковій акції "Поверніть героїв додому"
Українці взяли участь у безстроковій акції "Поверніть героїв додому". Фото: Суспільне Хмельницький

"12 квітня, коли вони побачили, що така ситуація вже безвихідна, вони почали знищувати телефони. Останній раз він подзвонив і сказав, що все вже. А потім було повідомлення: "Я перебуваю в Оленівці. Зі мною все добре". І у вересні ми отримали записку, в якій було написано всього три слова: "живий, здоровий, все добре", — розповідає Ольга Свинарчук.

Після останнього обміну полонених, каже Ольга, дізналася, що син перебуває на території Росії.

"Від чоловіка, який з ним перебував в одній камері, дізналася, що син перебуває в Брянській області, Новозибківське СІЗО № 2", — каже жінка.

Організаторка акції Леся Стебло каже: до акції доєднуються нові люди — з Хмельниччини та не тільки.

"Вони перебувають в інформаційному вакуумі. Вони не знають, що з їхніми рідними, де вони перебувають. Тут важливо, напевно, випрацьовувати якийсь механізм, щоб були регіональні представники, координатори, мінімум — в областях, максимум — в якихось територіальних громадах, для того, щоби люди могли більше мати інформації про те, куди звернутися. І я думаю, що цієї комунікації їм найбільше не вистачає", — розповідає Леся Стебло.

Учасники акції пройшлися середмістям Хмельницького
Учасники акції пройшлися середмістям Хмельницького. Фото: Суспільне Хмельницький

На акцію з Броварів приїхала Тетяна — мати військовополоненого "азовця" Артема.

"Моєму сину виповнилося 22 роки у полоні вже. Він у нас єдиний. Хотів ще з 18 років піти саме в "Азов". 17-го травня моя дитина написала перед виходом: "В мене все добре. Зв`язку довго не буде. Але, дійсно, все добре. Дуже вас люблю. Чекайте", — розповідає мати військовополоненого.

Тетяна каже: ці дев`ять місяців для неї — найважчий період в житті.

"Я працюю з психологом. Коли я дізналася, що це полон, це для мене дуже важко було", — пояснює жінка.

"Дуже часто я чую від деяких людей, що немає доцільності того, що ми виходимо. Немає доцільності для тих, хто не був в ролі цих людей. Наші зустрічі — це працює, як майданчик для комунікацій, психоемоційна підтримка для родин військовополонених і, звичайно, нагадування людям, що війна триває і ціна нашої свободи надто дорога",— розповідає організаторка акції.

Читайте також

  • "Поверніть героїв додому": безстрокова акція вкотре пройшла у Хмельницькому
  • Акція "Поверніть героїв додому" відбулась в Хмельницькому

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок