Нідерланди готові оплатити танки Leopard для України

Нідерланди готові оплатити танки Leopard для України

Нідерланди готові оплатити танки Leopard для України
Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен, фото: AP

Нідерланди готові оплатити танки Leopard, які будуть відправлені в Україну в рамках коаліції європейських союзників і союзників по НАТО. Про це заявила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен, передає Bloomberg.

За її словами, країна раніше оплачувала передачу Києву радянських танків Т-72 із Чехії, і цей підхід можна було б відтворити для танків німецького виробництва Leopard.

"Це точно те, що ми готові зробити", — сказала Оллонгрен.

Міністерка зазначила, що Польща та Фінляндія оголосили, що готові відправити в Україну танки Leopard у складі коаліції. Усі такі кроки вимагатимуть дозволу Берліна.

"Ми всі чекаємо почути позицію Німеччини щодо цього, але я прихильник того, щоб спробувати знайти рішення і відправити танки в Україну", — сказала вона.

Як Нідерланди підтримують Україну

Нідерланди хочуть організувати спеціальний трибунал для суду над винними у війні Росії проти України. Міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстра повідомив, що якщо буде потреба в такому "трибуналі з питань агресії", його можна створити в Гаазі, повідомив

У жовтні парламент Нідерландів підтримав резолюцію із закликом про створення спеціального трибуналу в Гаазі для судового переслідування російських військових і політичних лідерів за злочини в Україні.

Наприкінці грудня 2022 року прем'єр-міністр країни Марк Рютте повідомив, що уряд Нідерландів виділить 2,5 мільярди євро допомоги для України наступного року.

Читайте також

Нідерланди припинять надавати притулок росіянам-ухилянтам від мобілізації

Нідерланди хочуть створити спеціальний трибунал щодо Росії

На початок