Нідерланди готові оплатити танки Leopard для України

Нідерланди готові оплатити танки Leopard для України

Нідерланди готові оплатити танки Leopard для України
Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен. AP

Нідерланди готові оплатити танки Leopard, які будуть відправлені в Україну в рамках коаліції європейських союзників і союзників по НАТО. Про це заявила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен, передає Bloomberg.

За її словами, країна раніше оплачувала передачу Києву радянських танків Т-72 із Чехії, і цей підхід можна було б відтворити для танків німецького виробництва Leopard.

"Це точно те, що ми готові зробити", — сказала Оллонгрен.

Міністерка зазначила, що Польща та Фінляндія оголосили, що готові відправити в Україну танки Leopard у складі коаліції. Усі такі кроки вимагатимуть дозволу Берліна.

"Ми всі чекаємо почути позицію Німеччини щодо цього, але я прихильник того, щоб спробувати знайти рішення і відправити танки в Україну", — сказала вона.

Як Нідерланди підтримують Україну

Нідерланди хочуть організувати спеціальний трибунал для суду над винними у війні Росії проти України. Міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстра повідомив, що якщо буде потреба в такому "трибуналі з питань агресії", його можна створити в Гаазі, повідомив

У жовтні парламент Нідерландів підтримав резолюцію із закликом про створення спеціального трибуналу в Гаазі для судового переслідування російських військових і політичних лідерів за злочини в Україні.

Наприкінці грудня 2022 року прем'єр-міністр країни Марк Рютте повідомив, що уряд Нідерландів виділить 2,5 мільярди євро допомоги для України наступного року.

Читайте також

Нідерланди припинять надавати притулок росіянам-ухилянтам від мобілізації

Нідерланди хочуть створити спеціальний трибунал щодо Росії

На початок