Київ 20 січня отримає 60% потреб в електроенергії, діятимуть графіки — Yasno

Київ 20 січня отримає 60% потреб в електроенергії, діятимуть графіки — Yasno

Київ 20 січня отримає 60% потреб в електроенергії, діятимуть графіки — Yasno
Фото: Єлизавета Серватинська/Суспільне

На 20 січня у НЕК "Укренерго" передбачили для Києва нові обсяги споживання електроенергії 952 МВт вдень. Це покриє 60% потреб міста, отже столиця залишиться зі стабілізаційними графіками вимкнення світла.

Про це повідомив генеральний директор енергопостачальної компанії Yasno Сергій Коваленко. Він нагадав, що 19 січня Київ теж був із графіками стабілізаційних відключень. "Обмеження все ще значні, тому світло-сірі зони графіка також відключалися", — зауважив Коваленко.

Водночас він наголошує: попри обмеження електроенергії і всі незручності, які з цим пов’язані, важливо вчасно сплачувати за спожите світло. Оскільки в тарифі 20% — це витрати на експлуатацію мереж.

Гендиректор компанії Yasno констатує, що загалом з початку війни рівень оплат за комунальні послуги в українців знизився. Тому обсяги коштів, які надходять для ремонтів мереж і підтримання їх у належному стані, також зменшились.

"Вчасна оплата зараз допоможе підтримати енергетичну інфраструктуру. Вважайте, що так ви можете долучатися до відновлення пошкоджених ліній та зруйнованих ТЕС," — зауважив Сергій Коваленко.

Він додав, що компанії Yasno постійно працюють над розробкою зручних сервісів, які дозволяють швидко, не виходячи з дому, сплатити за спожиту електроенергію: сайт, особистий кабінет, мобільний застосунок, чатботи.

Що відомо про ситуацію з енергопостачанням на Київщині

У Києві та області 19 січня застосовуються стабілізаційні графіки відключення електроенергії. У ДТЕК зазначили, що щовечора публікуватимуть інформацію про графіки відключень на наступний день.

18 січня ввечері генеральний директор Yasno Сергій Коваленко зазначив, що Київ і область максимально наблизилися до стабілізаційних графіків. Але, за його словами, дефіцит залишається значним, це означає, що відключення зачіпатимуть і світло-сірі зони графіка.

Вдень 14 січня Росія здійснила чергову ракетну атаку по території України. У кількох областях сталися влучання в об'єкти критичної інфраструктури. У Києві критична інфраструктура не постраждала, у місті працювало ППО. Водночас найскладніша ситуація у сфері енергетики виникла на Харківщині та Київщині.

З 14 січня у Києві та області запровадили екстрені вимкнення електроенергії, які діяли до 18 січня.

Читайте також

Чи будуть енергетики в Києві вимикати світло за скаргами сусідів — у ДТЕК дали роз’яснення

На початок