У Хмельницькому премії та стипендії отримали кращі тренери та спортсмени

У Хмельницькому премії та стипендії отримали кращі тренери та спортсмени

У Хмельницькому премії та стипендії отримали кращі тренери та спортсмени
Суспільне Хмельницький

Кращі хмельницькі тренери та спортсмени отримали премії та стипендії від міського голови. Гроші на них було закладено у бюджеті Хмельницької громади. Про це розповів Суспільному начальник міського управління молоді та спорту Сергій Ремез. За його словами, для спортсменів стипендія становитиме 75% від мінімальної заробітної плати, по 10 тисяч гривень отримуватимуть ті, хто готується до зимової або літньої олімпіади. Тренери отримуватимуть 50% до мінімальної заробітної плати. Кошти, передбачені на підтримку тренерів, витратять із міського бюджету.

Хто ці спортсмени та який їхній шлях до успіху — дізнавалося Суспільне.

Один із найкращих спортсменів Хмельницького — 15-річний Давід Гулій. Його та ще 24 спортсменів Хмельницького, що мали перемоги у міжнародних світових змаганнях, міський голова нагородив преміями та щомісячними стипендіями. Давід в 2022 році здобув бронзу на чемпіонаті світу з тхеквондо у Мексиці. Хлопець в цьому виді спорту — із семи років та вже здобув звання майстра спорту України. Давід згадує: на змаганні, де він представляв Україну, виступало 77 країн світу. Спочатку, каже, не переживав, та почав хвилюватися ближче до фінальних боїв.

Його тренер Сергій Пісоцький характеризує Давіда як цілеспрямованого спортсмена, який мав всі шанси стати чемпіоном світу. Тоді на результат його виступів, каже тренер, вплинула повномасштабна війна в країні, то ж замість запланованих трьох стартів за кордоном перед чемпіонатом Давід зміг зробити лише один. Але для гідного виступу перед світовою спільнотою спортсмен докладав максимум зусиль, каже Сергій Пісоцький: "Це дуже потужно — 77 країн. Ми готувались вдома, не в складі національної збірної України. Хай це не золото, але для нас ця бронза – як золото".

Зараз Давід переходить із кадетів в юніори і тренуватиметься зі спортсменами, старшими за нього. Стартуватиме новоспечений юніор в 2023 році на міжнародних змаганнях у березні.

Юлія Жиляєва — одна із найкращих тренерів Хмельницького, яку нагородили премією та щомісячною стипендією. 25 років викладає веслування на байдарках та в каное, має звання заслуженого тренера України. Цей вид спорту, каже жінка — родинна справа, виходити на воду дітей вчив її батько.

"З десяти років я вже доволі потужно займалась веслуванням. Закінчила свою кар’єру після 20 років: в 23 народила дочку, і так вийшло, що само собою закінчила", — каже тренерка.

Після того, як сама стала тренувати дітей, різницю між спортсменом та тренером відчула одразу, каже Юлія Жиляєва: "Коли ти виховала змалечку дитину, коли привезла на перші змагання, розповіла. І коли стоїть десь дитина на старті, а ти хвилюєшся так, що серце колотиться — тільки тоді розумієш, що відчував твій тренер".

Та додає: веслування, як вид спорту, вимагає роботи всієї групи м’язів, тому спортсмени перед виходом на воду працюють із тренажерами. До того ж, це робота на свіжому повітрі. Головним в роботі тренера є збереження та підтримка здоров’я дітей.

За словами начальника управління молоді та спорту Хмельницької міськради Сергія Ремеза, стипендія становить 75% від мінімальної заробітної плати. Спортсмени, що готуються до зимових та літніх олімпіад, отримуватимуть по 10 тисяч гривень. Найкращі тренери Хмельницького отримуватимуть стипендії 50% від мінімальної заробітної плати. Кошти на утримання спортсменів витратять із міського бюджету.

Читайте також

  • У шаховому турнірі в громаді Хмельниччини змагалися різні покоління
  • "Реставрував фортецю і захоплювався індійською філософією". Спогади хмельничан про главу МВС Дениса Монастирського

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок