Новий міністр оборони Німеччини розпочав роботу

Новий міністр оборони Німеччини розпочав роботу

Новий міністр оборони Німеччини розпочав роботу
Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус. Фото: AP

Новий міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус розпочав виконання своїх обов'язків. Під час інавгураційної промови він пообіцяв продовжувати підтримку України.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони ФРН.

"Новим міністром оборони став Борис Пісторіус", — йдеться у повідомленні.

Пісторіус заявив, що працюватиме над посиленням німецької армії та продовжуватиме підтримувати Україну у протидії російській агресії. Він зазначив, що його робота маж надзвичайно високий рівень відповідальності навіть у мирний час, а тим паче в часи, коли Європа знову стикається з війною.

"Зараз не звичайні часи, в Європі війна. Росія веде жахливу винищувальну війну проти суверенної держави, проти України. Німеччина не є стороною війни. Тим не менш, війна на нас впливає, важливість підвищення безпеки інша, ніж рік тому. Тому зараз питання про те, щоб зробити Бундесвер сильнішим зараз і швидко. Йдеться про стримування, ефективність і оперативну спроможність. І при всьому цьому головне зараз — продовжувати підтримувати Україну, також силами Бундесверу", — наголосив політик

Він подякував своїй попередниці Крістіне Ламбрехт за роботу, яку вона виконала протягом минулого року.

"Вона почала багато чого, але більшість переломних моментів, пані та панове, ще попереду. На жаль, доводиться констатувати, що останніми десятиліттями Збройними силами часто нехтували. Цей федеральний уряд поклав цьому край, і тепер моїм завданням буде досягти цього відчутного прогресу", — зазначив Пісторіус

Борис Пісторіус замінив колишню очільницю Міноборони Німеччини Крістіне Ламбрехт. Вона перебувала на посаді 13 місяців та подала у відставку 16 січня. Критики звинувачували Ламбрехт у повільному початку закупівель для Бундесверу та відсутності досвіду. Фотографія її сина, який подорожує на гелікоптері Бундесверу, потрапила до ЗМІ і також викликала обурення аудиторії, а нещодавно Ламбрехт спровокувала критику проти себе після того, як виклала в Instagram новорічне привітання, в якому вона розповіла про війну в Україні під новорічні феєрверки.

Політикиня також не приховувала що не знає звань у німецькій армії, використовувала військовий вертоліт для власної відпустки та не знала імен командувачів в Бундесвері.

Що відомо про Бориса Пісторіуса

Борис Історіус народився у 1960 році у місті Оснабрюк у Нижній Саксонії. Це місто є рідним і для німецького канцлера Олафа Шольца. У 1980-1981 роках проходив військову службу у збройних силах Німеччини. Після цього вивчав право в Оснабрюку та Мюнстері.

З листопада 2006 року по лютий 2013 року він був мером рідного міста Оснабрюк. Згодом обійняв посаду міністра внутрішніх справ Нижньої Саксонії.

Перебуваючи на посаді міністра внутрішніх справ Нижньої Саксонії, Пісторіус ініціював реформу поліції. Він змінив "апарат безпеки" та концепцію органу. За новими змінами, зокрема на роботу брали молодих людей та впроваджували ідею, що поліція має бути поруч із громадянами.

У 2017 році соціал-демократ Пісторіус відповідав за внутрішні справи в тіньовому уряді тогочасного кандидата в канцлери Мартіна Шульца. Тоді Борис міг стати федеральним міністром внутрішніх справ, якби СДПН виграла вибори. Бориса Пісторіуса також розглядали на посаду міністра внутрішніх справ вже за канцлерства Олафа Шольца в 2021 році.

У 2019 році Пісторіус балотувався на посаду федерального голови Соціал-демократичної партії. Тоді одним з його суперників був Олаф Шольц. Утім, тоді перемогли Саскія Ескен і Норберт Вальтер-Бор’ян.

Читайте також

Розслідування авіакатастрофи у Броварах, нова допомога від Канади, США та Латвії. 330 день війни. Онлайн

На початок