Винесли вирок учительці школи у Полтаві, яка заперечувала збройну агресію РФ

Винесли вирок учительці школи у Полтаві, яка заперечувала збройну агресію РФ

Винесли вирок учительці школи у Полтаві, яка заперечувала збройну агресію РФ
Ілюстративне фото: QuinceCreative/pexels

В Октябрському райсуді Полтави оголосили вирок учительці хімії та біології полтавської школи №4. Про це стало відомо із тексту вироку, який оприлюднили у Єдиному державному реєстрі судових рішень 17 січня.

Згідно з текстом вироку, під час проведення онлайн-уроків для учнів протягом 2021- 2022-го навчального року жінка поширювала матеріали, де, зокрема, виправдовувала збройну агресію РФ проти України та визнавала правомірною окупацію частини території України.

За висновками експертів, у висловлюваннях учительки були ознаки пропаганди необхідності територіальних змін України, а саме: від`єднання території так званих ДНР та ЛНР від територій України. Крім того, вона висловлювала думки щодо загрози взяття російськими військовими Лівобережної України, зокрема, Полтави, Ізюма, Харкова та Києва.

Також з’ясували, що у позашкільний час в особистій розмові з учнями 10-а класу жінка визнавала правомірною тимчасову окупацію частини територій України, звеличувала представників збройних формувань Російської Федерації та представників окупаційної адміністрації РФ.

30 червня вчительку звільнили зі школи через закінчення строку трудового договору. 18 серпня їй повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за частиною другою статті "Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників".

Жінці призначили 4 роки позбавлення волі, але звільнили її від відбування покарання та застосували один рік іспитового терміну.

Читайте також

Намагалися підірвати HIMARS: у Кременчуці викрили агентурну мережу ФСБ

На початок