Евакуювався до Хмельницького: підприємець з Донеччини рятував бізнес під обстрілами

Евакуювався до Хмельницького: підприємець з Донеччини рятував бізнес під обстрілами

Ексклюзивно
Евакуювався до Хмельницького: підприємець з Донеччини рятував бізнес під обстрілами
Фото: Суспільне Хмельницький

Десятий місяць у Хмельницькому розвиває швейне виробництво підприємець Артем Осуховський. Чоловік переїхав через повномасштабну війну з Краматорська Донецької області. Звідти й перевіз свій бізнес.

Чому обрав Хмельницький для цього та як евакуював свою справу, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Артем Осуховський налаштовує обладнання на своєму швейному виробництві після аварійного відключення світла. Чоловік розповідає, з Краматорська, Донецької області через повномасштабне вторгнення Росії перевіз підприємство до Хмельницького. Як це було, Артем Осуховський розповідає:

"Мені виділили вагон, в цей вагон я протягом двох днів завантажував обладнання. Потім вже потрібно було виїздити. Сьомого квітня стався обстріл у Краматорську. Вагон на пероні стояв. Його частково посікло уламками. Це, у порівнянні з тим, що трапилося з людьми, це нічого".

Обладнання підприємець вивозив з Краматорську під обстрілами
Обладнання підприємець вивозив з Краматорську під обстрілами. Фото: Суспільне Хмельницький

Як на початку повномасштабного вторгнення росіяни обстрілювали мирний Краматорськ Артем каже:

"Налітали, скидали бомби на залізничні колії. Це я пам’ятаю. Але вони промахувалися. Потрапляли в громадські будинки, неподалік залізничних колій. Неподалік від нас був ракетний удар по школі".

Після цього Артем Осуховський покинув Краматорськ, в якому прожив вісім років. Це вже вдруге чоловік залишив рідну домівку через збройну агресію Росії. Вперше, у 2014 з рідного міста Харцизьк чоловік виїхав, бо його окупувала Росія.

У Хмельницькому швейне виробництво відшиває теплий одяг та сумки
У Хмельницькому швейне виробництво відшиває теплий одяг та сумки. Фото: Суспільне Хмельницький

"Ми з дружиною проживали у місті Харцизьк. Я працював на шахті, вона — в поліції. Почалася війна, ми якось "Нє вдахнавілісь ідєями русскова міра". Перебрались уже в Краматорськ. Дружина працювала у Краматорську, ну, а в мене постало питання, чим займатись. З другом відкрили мережу військторгів", — розповідає підприємець.

У Хмельницькому швейне виробництво Артема відшиває зараз теплий одяг та сумки. Тут чоловік працевлаштував нових співробітниць. Також працюють двоє жінок, які переїхали зі Слов’янська разом із підприємством. Одна з них — Марина Арсеньєва розповідає:

Десятий місяць у Хмельницькому розвиває швейне виробництво підприємець з Донеччини
Десятий місяць у Хмельницькому розвиває швейне виробництво підприємець з Донеччини. Фото: Суспільне Хмельницький

"А потім Артем зателефонував і каже: "Що ти: приїдеш – не приїдеш". А ми зібралися і приїхали. Бо була робота. Якби не було роботи, то я не знаю, можливо й повернулися назад до Слов’янська, бо без грошей жити, те, що держава дає, його не вистачає ніяк".

Артем Осуховський вірить у перемогу України, проте не знає, чи повертатиметься на Донеччину.

"Та вже почали нове життя. Як подумаєш, як все це перевозити назад. Якщо там буде допомога якась, можливо будемо повертатися", — каже підприємець.

За інформацією начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергія Гамалія, з початку повномасштабного вторгнення в області розмістили виробництво 60 підприємств, які втікали від війни.

Читайте також

  • На Хмельниччині відновили роботу дитячого психіатричного відділення

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок