Як хмельничани пірнали на Водохреще

Як хмельничани пірнали на Водохреще

Ексклюзивно
Як хмельничани пірнали на Водохреще
Фото: Суспільне Хмельницький

В Хмельницькому на Водохреще облаштовано чотири місця для купання у водоймі. Про це Суспільному розповів заступник начальника відділу цивільного захисту Хмельницького районного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в області Олександр Ленюк. За його словами, поруч з місцями купання рятувальники облаштували пункти обігріву.

Як купаються хмельничани на Водохреще — знають кореспонденти Суспільного.

Жителька обласного центру Каріна на Водохреще занурюється у водойму четвертий рік поспіль. Про свої перші враження дівчина говорить: "Це бомба. Знаєте, можливо це самонавіювання, але після купання відчувається легкість, я не знаю, що це".

Раз на тиждень у холодну пору року занурюється у водойму хмельничанин Олег Корнієнко. Каже, займається моржуванням п'ять років.

"Таке відчуття, ніби кожен раз народжуєшся. Прилив всього: адреналіну, крові, гарного настрою, все приходить", — розповів Олег Корнієнко.

Поруч із місця купання облаштували пункти обігріву. 19 січня 2023 рік.
Поруч із місця купання облаштували пункти обігріву. 19 січня 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Найкраще пірнати у воду при мінусовій температурі, каже чоловік: "Коли мінус — вода тепленька, а зараз, коли на вулиці плюс — відчувається холод".

Біля місця купання чергують рятувальники. Там облаштований пункт обігріву, розповідає начальник караулу першої державної пожежно-рятувальної частини Артур Шеремета: "Сьогодні, з 9 години ранку і до комендантської години чергуємо на даному пункті купання на честь свята. Наш пункт біля човникової станції. Загалом на цьому місці розташовані три пункти для купання: два на правому березі й один на лівому".

Рятувальники підготували гарячий. 19 січня 2023 рік.
Рятувальники підготували гарячий. 19 січня 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Лікарка зі сімейної медицини Алла Соловей розповідає, що занурюватися у водойму можна не всім: "Занурюватись не можна людям, які мають гострі захворювання, гострі стани, загострення хронічних захворювань, особливо звертаємо увагу на хронічні захворювання різних слизових, дихальних шляхів, сечовивідних шляхів, цукровий діабет в стадії декомпенсації, стенокардія, гіпертонічна хвороба теж у важких кризових перебігах".

Готуватися до занурення в холодну воду слід розпочинати з осені, говорить лікарка: "Це тривалі прогулянки на свіжому повітрі, щоб ми звикали до низької температури. Далі контрастні душі, купання, обливання. Поступово, регулярно і постійно, всі класичні методи до загартовування. За день ми не підготуємося".

Що відомо

  • 13 спеціалізованих місць для купання облаштували в області на Водохреще, чотири з яких — у Хмельницькому. Під час святкових заходів чергували групи рятувальників та медиків.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок