Викладачі Чернівецького національного університету готують школярів до мультипредметного тесту

Викладачі Чернівецького національного університету готують школярів до мультипредметного тесту

Викладачі Чернівецького національного університету готують школярів до мультипредметного тесту
На фото викладач університету проводить заняття в укритті під час повітряної тривоги. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівецькому національному університеті випускників готують до мультипредметного тесту. Безплатні заняття для школярів 11-их класів проводять викладачі вишу.

Заняття вирішили організувати, бо в умовах відключень електрики школярам важче готуватись до іспитів, розповів Суспільному голова студентського парламенту Андрій Капаци.

"Не у всіх є фінансові та технічні можливості. Різна ситуація у школах та сім’ях. Тому ми вирішили організувати цей проєкт в очному форматі", – каже Андрій.

Випускник Денис Остащук займається з репетитором вдома. Втім вирішив зареєструватися на підготовку в університеті. Відвідав вже чотири заняття.

"Поки був коронавірус та війна, це нам було не на руку. Нам потрібно, щоб нас краще готували. Заняття – корисні, особливо предмети, які нам потрібні для ЗНО", – розповідає Денис.

Заняття проводять очно двічі на тиждень з чотирьох предметів: української мови, математики, історії України та англійської. У випадку повітряної тривоги продовжують займатися в укритті.

"Зараз важко, адже в країні війна, світло вимикають. Це гарна можливість, коли викладачі можуть пояснити це, до того ж не дистанційно", – каже випускниця Юлія Ільін.

Кожну тему читає інший викладач. Для асистента кафедри диференційних рівнянь Богдана Яшана сьогодні було перше заняття.

"Ми з ними проходили показникові й тригонометричні рівняння та нерівності. Хотів допомагати учням, щоб вони краще склали цей тест, адже вони багато чого пропустили на навчанні під час ковіду та під час воєнного стану в Україні".

Заняття відвідують 70 випускників шкіл – найбільше учнів з Чернівецької та Сторожинецької громад. Усі вони зареєструвалися на підготовчі заняття через форму, яку організували студентський парламент університету та департамент освіти Чернівецької ОВА.

Що відомо

  • Національний мультипредметний тест — форма вступного іспиту для здобуття ступеня бакалавра в Україні. Її ввели замість ЗНО у 2022 році через повномасштабне російське вторгнення в Україну.

Читайте також

У Чернівцях проводять безкоштовний зимовий табір для дітей: які заняття можна відвідати

"Без світла діти боялися сидіти в укритті". Громада на Буковині отримала генератори для садків

На початок