Росія планує перекинути в Україну найновіші танки "Армата" — британська розвідка

Росія планує перекинути в Україну найновіші танки "Армата" — британська розвідка

Росія планує перекинути в Україну найновіші танки "Армата" — британська розвідка
Фото: Ростех

Росія, найімовірніше, розглядає можливість розміщення невеликої кількості своїх нових основних бойових танків Т-14 "Армата" в Україні у пропагандистських цілях.

Про це повдіомляє Міністерство оборони Великої Британії.

"Наприкінці грудня 2022 року зображення показали Т-14 на полігоні на півдні Росії: це місце пов’язували з діяльністю перед розгортанням для операції в Україні. Це сталося після того, як проурядові російські ЗМІ стверджували, що Т-14 готуються до розгортання", — йдеться у повідомленні.

У міністерстві зауважують, що поки що неясно, чи Росія вже перемістила цей тип танків в Україну. При цьому використання "Армат" проти Сил оборони передбачає ризики для РФ.

"Будь-яке розгортання Т-14, ймовірно, буде ризикованим рішенням для Росії. Одинадцять років розробки програми супроводжувалися затримками, скороченням запланованого розміру парку та повідомленнями про проблеми з виробництвом", — зазначається в дописі.

Додатковим викликом для Росії є налагодження логістичного ланцюга для Т-14, оскільки він більший і важчий за інші російські танки.

"Якщо Росія розгорне Т-14, то, швидше за все, в пропагандистських цілях. Виробництво, ймовірно, йде лише в десятках, тоді як командири навряд чи довірять машині в бою", — підсумували в Міноборони королівства.

У квітні 2022 року Головне управління розвідки Міноборони України повідомляло, що у Росії зупиняється виробництво нових танків через фінансові проблеми та відсутність імпортних комплектуючих.

Читайте також

Розслідування авіакатастрофи у Броварах, нова допомога від Канади, США та Латвії. 330 день війни. Онлайн

На початок