"Немає сил": прем’єрка Нової Зеландії заявила, що йде у відставку

"Немає сил": прем’єрка Нової Зеландії заявила, що йде у відставку

"Немає сил": прем’єрка Нової Зеландії заявила, що йде у відставку
Фото: Getty Images

Прем’єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн заявила, що на початку лютого збирається залишити свою посаду.

Про це повідомляє Reuters.

"Прем'єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн у четвер (19 січня — ред.) зробила шокуючу заяву, що вона "більше не має сил" продовжувати керувати країною, і вона піде у відставку не пізніше початку лютого і не добиватиметься переобрання", — йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, 42-річна Ардерн, стримуючи сльози, сказала, що це були важкі п'ять з половиною років на посаді прем'єр-міністра.

"Цього літа я сподівався знайти спосіб підготуватися не лише до ще одного року, а й до іншого терміну. Я не змогла цього зробити", — сказала посадовиця на пресконференції.

Прем’єрка зауважила, що вона — лише людина, і їй треба піти.

"Політики також люди. Ми даємо все, що можемо, доки можемо, а потім настає час. І для мене він настав", — додала Ардерн.

Як зазначає агентство, у неділю, 22 січня відбудеться голосування керівної Лейбористської партії Нової Зеландії за обрання нового лідера, який виконуватиме обов’язки прем'єр-міністра до наступних загальних виборів. Термін повноважень Ардерн на посаді лідера спливає не пізніше 7 лютого, а загальні вибори відбудуться 14 жовтня цього року.

Очолюваний Ардерн уряд Нової Зеландії активно підтримував Україну у протидії російському вторгненню. Зокрема, у листопаді минулого року прем’єрка заявила про продовження навчань піхотних сил оборони Нової Зеландії для українських військовослужбовців у Великій Британії. Окрім того, Ардерн пообіцяла більше фінансування на обладнання та припаси для української оборони, а також підтримку глобальної продовольчої безпеки в умовах війни.

Читайте також

Розслідування авіакатастрофи у Броварах, нова допомога від Канади, США та Латвії. 330 день війни. Онлайн

На початок