Маррей виграв драматичний 5-годинний матч на Australian Open та здобув найбільшу перемогу на мейджорах за понад 5 років

AP Photo/Aaron Favila

Титулований британець здолав тенісиста з топ-15, відігравши матчпойнт у вирішальному сеті.

Колишня перша ракетка світу, а нині 66-ий номер рейтингу, британець Енді Маррей, здобув драматичну перемогу на старті тенісного ґрендслему Australian Open. У першому раунді спортсмен здолав 14-ту ракетку світу й 13-го номера посіву – італійця Маттео Берреттіні – в майже п'ятигодинному двобої. Через значну спеку поєдинок проходив під зачиненим дахом.

Маррей вів у матчі після двох сетів (6:3, 6:3), проте віддав наступні два, причому в четвертій партії програв на тайбрейку (7:9). Переможця визначив вирішальний п'ятий сет. За рахунку 5:4 на користь Берреттіні італієць заробив матчпойнт на подачі британця, утім, реалізувати його не зміг. Гра знову перейшла в тайбрейк, і цього разу гору взяв Маррей – 10:6 з першого матчболу.

За матч Маррей відіграв 80% брейкпойнтів (4 з 5) та реалізував 60% брейкпойнтів на подачі суперника (3 з 5). Також британець мав менше невимушених помилок (34 проти 59) та краще справлявся з другою подачею: 67% виграних м'ячів проти 43%. Водночас тенісисти мали рівні показники влучності на першій подачі (70%), а Берреттіні мав значну перевагу за ейсами (31 проти 10).

Australian Open 2023. Чоловіки. Перший раунд

• Маттео Берреттіні (Італія, 13) – Енді Маррей (Велика Британія) 2:3 (3:6, 3:6, 6:4, 7:6 (9:7), 6:7 (6:10))

Що сказав Маррей після перемоги

"Я відчую наслідки цього [п'ятисетового матчу] ввечері й наступного дня, але зараз я неймовірно щасливий та пишаюся собою, – сказав триразовий переможець мейджорів. – Ми з командою вклали багато роботи за останні кілька місяців, аби я мав змогу виступати на таких стадіонах у таких матчах проти таких гравців, як Маттео, і це дало свої плоди".

"Я вперше грав тайбрейк до 10 очок, – додав Маррей. – Це трохи інший досвід. Коли ведеш 6:1 чи 7:1, здається, що тобі ще далеко до кінця. Він [Берреттіні] зробив сильний камбек, але мені просто трохи пощастило наприкінці з сіткоюНа матчпойнті м'яч торкнувся сітки після удару Маррея та приземлився біля неї, і Берреттіні не встиг його дістати.".

Що означає перемога Маррея

• Це була ювілейна 50-та перемога Маррея в основній сітці Australian Open за кар'єру. Він лише п'ятий тенісист в історії, хто дійшов такої позначки.
  • Енді вдруге поспіль подолав перше коло австралійського мейджора. Востаннє він вибував у стартовому матчі в 2019-му. Причому саме на минулому Australian Open Маррей востаннє грав п'ятисетовий поєдинок і тоді також здобув перемогу (над грузином Ніколозом Басілашвілі).
  • Це перший турнір з жовтня 2022 року, на якому Маррей пройшов до другого раунду: востаннє це було у швейцарському Базелі (ATP 500).
  • Також це найбільша перемога експершої ракетки світу за сім місяців з точки зору рейтингу суперника: з матчу проти грека Стефаноса Циципаса (тоді п'ятої ракетки світу) у чвертьфіналі Штутґарта.
  • На рівні ґрендслемів Маррей обіграв тенісиста з топ-20 уперше за п'ять з половиною років: з чвертьфіналу Ролан Гаррос-2017, де британець здолав японця Кей Нішікорі (тоді №9 ATP).
  • Маррей лише вдруге в кар'єрі обіграв Берреттіні в їхніх п'яти зустрічах на професійному рівні. Востаннє британцеві це вдалося ще в найпершому очному протистоянні 2019 року в Пекіні.

• У наступному раунді Маррей зустрінеться з переможцем матчу між італійцем Фабіо Фоньїні (№57 ATP) та австралійцем Танасі Коккінакісом (№159).