Тенісистки Леся Цуренко та Марта Костюк: Ми готуємося й не знаємо, до чого. СУСПІЛЬНЕ| ІНТЕРВ'Ю

Тенісистки Леся Цуренко та Марта Костюк: Ми готуємося й не знаємо, до чого. СУСПІЛЬНЕ| ІНТЕРВ'Ю

Ексклюзивно
Тенісистки Леся Цуренко та Марта Костюк: Ми готуємося й не знаємо, до чого. СУСПІЛЬНЕ| ІНТЕРВ'Ю

Після тривалої карантинної паузи українські тенісистки Леся Цуренко та Марта Костюк повернулися на корт і тренуються разом. Спортсменки розповіли Суспільному, які позитивні думки й відкриття винесли з періоду карантину, поділилися, що думають одна про одну та пригадали тріумф збірної на Кубку Федерації.

Суспільне поспілкувалося з Лесею та Мартою під час тренування перед турніром, який стартує 26 травня в Ірпені (Київська область) й де візьмуть участь 8 українських тенісисток. Спортсменки відзначили, що дуже щасливі повернутися на корт і почуваються в гарній фізичній формі.

Розкажіть про турнір у Ірпені, які ваші очікування від участі?

Леся: Коли отримали запрошення, були дуже здивовані. Звичайно, перші запитання були, чи дозволять провести турнір, адже все-таки карантинні умови. Але все буде добре, турнір без глядачів, і звісно ж, для гравців це дуже гарна можливість пограти в матчі, потренуватися, відчути хоча б частково цю турнірну атмосферу. Це мабуть, найкраще, що ми можемо зробити - намагатися грати хоч якісь матчі між собою, між тими гравцями, що перебувають у зоні доступності, хто може грати. І я вважаю, що це дуже гарна ініціатива від Федерації тенісу.

Як підтримували форму під час карантину?

Леся: Я в принципі не припиняла тренування, займалася постійно. Більшість тренувань проводила вдома, у великій кімнаті. Доводилось щось фантазувати, аби тренування були ефективними і складними водночас. Також тренувалися на вулиці, займалися десь дуже далеко, не порушували кількість людей. Я займалася лише зі своїм тренером і загалом повністю обмежили спілкування.

Марта: Практично місяця з півтора я без зупинок тренуюсь. Я так само не порушувала норм карантину, максимум - виходила в магазин, а так сиділа вдома. У мене ситуація трішки краща, ніж у Лесі, великий приватний будинок, місця більше, біля дому є ліс, великий….я вивчила цей ліс вже як тільки можна.

Чи винесли якийсь позитив для себе з цього періоду? Можливо, відкрили нові хобі...

Марта: Для мене весь цей час був сповнений позитивними моментами. Я зрозуміла що зараз можу стати набагато сильнішою, набагато кращою в усіх аспектах, і не лише в тенісному. А також подивитися навколо себе, на людей, які оточують. Вирішити, що насправді для мене важливо, а що ні. Бувають такі моменти, що нічого не хочеться робити і дуже тяжко психологічно, але в мене таке буває лише 1-2 дні, а потім минає. У ці дні даю собі відпочити.

З нових хобі - почала вивчати нову мову. Яку, я поки що не скажу. Як буде кращий рівень, продемонструю. Я дуже багато почала готувати, пригощаю Лесю й хочу щоб вона трішечки поправилася (сміються).

Тенісистки Леся Цуренко Й Марта Костюк: Ми готуємося й не знаємо, до чого. СУСПІЛЬНЕ| ІНТЕРВ'Ю

Тенісистки Леся Цуренко Й Марта Костюк: Ми готуємося й не знаємо, до чого. СУСПІЛЬНЕ| ІНТЕРВ'Ю

Моя коронна страва - банановий хліб. А взагалі, мені дуже шкода людей, яким нудно на карантині. Бо мені не було нудно.

Леся: У мене був дуже налагоджений режим. Я гарно спала, гарно їла, гарно тренувалася. Зрозуміла, що можу нормально жити й поза турнірами. Тому що коли понад 10 років живеш у режимі постійних турнірів, і лише в листопаді ти вдома, то здається, по іншому жити й не можна. Можна. Можна дуже ефективно, спокійно, радісно й щасливо жити навіть в умовах карантину. Тож я була дуже щаслива, але сподіваюся, що це все скоро завершиться, і ми зможемо подорожувати й грати в теніс.

На вашу думку, коли може відновитися тур? Чи є наразі якась інформація?

Леся: Усім, звісно хотілося б, аби все почалося з US Open. Щоб не важливо як, але провели його. У всіх різні думки стосовно цього, але поки що офіційна версія це 31 липня. Але ми особисто вважаємо, що це буде [повернення змагань] у вересні. Це наша інтуїція, досвід підказують. Просто зараз, мабуть, намагаються не шокувати й не лякати гравців, тому й переносять поступово.

Яким вашим цілям на сезон завадила пандемія?

Леся: Я хотіла повернути свої позиції після травми, хотілося зіграти якнайбільше турнірів і якнайбільше матчів, повернутися до свого попереднього рейтингу, але на жаль, через карантин не вдалося цього зробити, тому ця мета залишається на майбутнє.

Знаєте, є ціль, але ти в принципі нічого не можеш зробити для того, аби її досягти. Тільки тренуватися. Зараз це напевно найскладніше. Тому що ми тренуємося, ми готуємось, але не знаємо, до чого саме.

Марта: У мене ціль була розвиватися і не боятися грати. Після мого непоганого сезону в 2018 році я почала боятися, від мене почали очікувати результатів. Перед початком карантину я виграла змагання, почала набирати оберти, відчувати впевненість, планувала грати багато турнірів... Але конкретної цілі на якийсь рейтинг не було.

Тенісистки Леся Цуренко Й Марта Костюк: Ми готуємося й не знаємо, до чого. СУСПІЛЬНЕ| ІНТЕРВ'Ю

Тенісистки Леся Цуренко Й Марта Костюк: Ми готуємося й не знаємо, до чого. СУСПІЛЬНЕ| ІНТЕРВ'Ю

Поділіться враженнями одна про одну, як вам тренуватися в парі?

Марта: Якщо б мені сказали роки 2-3 тому, що я тренуватимуся з Лесею, на постійній основі, то я б не повірила спочатку, а потім у мене було б дуже багато запитань (сміється) Але це дуже класний спаринг: вона моя колега, моя подружка, думаю, що мало в кого є можливість тренуватися з гравцем такого рівня. Вважаю, що ми гарно доповнюємо одна одну в тенісному плані.

Леся: Я б особисто сказала, що ми дуже різні, можливо, навіть протилежні. І в сенсі характеру, і манери гри. Тому у нас дуже веселі тренування. Тому що я завжди кажу: давайте потренуємо якусь стабільність, а Марта каже, давайте потренуємо щось таке цікавеньке, розіграші, тому ми постійно йдемо на якісь компроміси одна з одною. Загалом я скажу, що Марта - неймовірна людина, ніколи не знаєш, що від неї очікувати. Непередбачувана.

Пригадайте виступ на Кубку Федерації. Як оціните свій успіх і наступного суперника, збірну Японії?

Леся: Це було феєрично. Була сильна команда, тому взагалі не було жодних сумнівів. Усі одразу зрозуміли, хто тут приїхав вигравати. Дивилися на наш склад і говорили: "Ви, напевно, переможете". І ми з цим погоджувалися. Ми були однозначно найсильнішою командою.

Тенісистки Леся Цуренко Й Марта Костюк: Ми готуємося й не знаємо, до чого. СУСПІЛЬНЕ| ІНТЕРВ'ЮФедерація тенісу України

Тенісистки Леся Цуренко Й Марта Костюк: Ми готуємося й не знаємо, до чого. СУСПІЛЬНЕ| ІНТЕРВ'Ю

Марта: Стосовно суперника в плейоф, я одразу знала, що буде Японія. Знову ж таки, інтуїція (сміється). Єдине, що трішки розчарувало, що на виїзді. Це дещо не вписувалося в графік і не знали, хто поїде, чи згодяться Еліна й Даяна (Еліна Світоліна та Даяна Ястремська - Ред.). Подивимося, як буде наступного року, можливо, усе зміниться.

Що б хотіли побажати українцям у цей час?

Леся: Щоб усі ми були здорові, сильні, щоб у нас був сильний імунітет, який буде справлятися з будь-яким вірусом. Щоб ми були дуже-дуже сильними людьми. Займайтеся спортом, дивіться спорт і вболівайте за нас.

Марта: Аби імунітет справлявся, треба вести здоровий спосіб життя. Тож також бажаю займатися спортом, і бажано входити в рамки карантину. Лишайтеся мотивованими, ставте цілі, не зупиняйтеся, і підтримуйте нас.

Категорії
Легка атлетикаІншеКомандні види спортуЗимовий спортВодний спортБоксДзюдоФехтуванняБаскетболMMAКіберспортФормула 1Паралімпійський спортPress Start