Удар Росії по Дніпру підпадає під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду — Зеленський

Удар Росії по Дніпру підпадає під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду — Зеленський

Удар Росії по Дніпру підпадає під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду — Зеленський
Рятувальники розбирають завали на місці ракетного обстрілу житлового будинку в Дніпрі. Фото: Суспільне

Ракетний удар Росії по житловому будинку в Дніпрі 14 січня підпадає під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду. Служба безпеки України почала встановлювати дані російських військових, які підготували і здійснили удар.

Про це у вечірньому зверненні повідомив президент України Володимир Зеленський.

"Цей удар по Дніпру, як і інші удари, підпадає під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду. І ми використаємо всі доступні можливості, як національні, так і міжнародні, щоб усі російські вбивці, усі, хто віддає та отримує наказ про ракетний терор наших людей — отримали законні вироки, щоб вони відбули покарання. Це принципове завдання для України і наших партнерів", — сказав Зеленський.

Президент повідомив, що станом на вечір 16 січня у Дніпрі продовжується розбір завалів будинку, що був зруйнований російською ракетою.

"Я дякую всім, хто здійснює цю рятувальну операцію, Кожному працівнику ДСНС і поліції, кожному лікарю, кожному волонтеру, усім, хто задіяний. Станом на цей час вдалося врятувати з-під завалів 39 людей, серед них – шестеро дітей. Загалом надійшло 47 повідомлень про тих, хто міг перебувати в будинку на час удару і чия доля була невідомою. Вдалося з’ясувати інформацію вже щодо 22 людей", — зазначив він.

Станом на цей час відомо про 40 загиблих, серед них троє дітей.

"Мої співчуття всім, чиїх близьких забрав цей удар. Служба безпеки України вже почала встановлення інформації про тих російських військових, хто підготував і здійснив цей удар. Жодного сумніву немає: кожен, хто винен у цьому воєнному злочині, буде встановлений і притягнутий до відповідальності", — додав Зеленський.

У суботу, 14 січня, Росія вдарила ракетою по житловому багатоповерховому будинку в місті Дніпро. 40 людей загинули, 77 — отримали поранення. Станом на 21:00 16 січня рятувальники продовжують шукати 25 людей.

В СБУ заявили, що попередньо ідентифікували кілька десятків російських військових з 52-го важкого бомбардувального авіаційного полку РФ, причетних до ракетного удару по Дніпру 14 січня. Серед них — командир полку, командир авіаційного загону, начальник штабу авіаційної ескадрильї, два штурмани важкого бомбардувальника та інші. Після проведення відповідних експертиз їм мають повідомити про підозру у вчиненні особливо тяжкого злочину проти України.

На початок