Колишній член ПВК "Вагнера" попросив притулку в Норвегії

Колишній член ПВК "Вагнера" попросив притулку в Норвегії

ПВК Вагнера, екскомандир вагнерівців Медведєв попросив притулку в Норвегії
Люди сидять в офісі в "Центрі ПВК Вагнер"під час офіційного відкриття офісного блоку в Санкт-Петербурзі, Росія, 4 листопада 2022 року. AP Photo / Dmitri Lovetsky

Колишній високопоставлений член ПВК “Вагнера” попросив притулку в Норвегії, повідомила влада країни в понеділок, 16 січня. Йдеться про росіянина Андрія Медведєва, пише агентство Associated Press з посиланням на дані Норвезького управління імміграції (UDI).

"З міркувань безпеки та конфіденційності UDI не може надавати подальші коментарі з цього питання", — йдеться в електронному листі UDI, надісланому агентству.

Норвезький адвокат Медведєва Брінюльф Ріснес підтвердив, що його клієнт перебуває в Норвегії і попросив притулку.

Справу передали норвезькій імміграційній поліції, а чоловіка перевели в Осло. Там його помістили в центр для порушників міграційного законодавства, інформує АР. Поліція Норвегії відмовилася коментувати цей випадок.

Минулого тижня поліція Норвегії заявила про чоловіка, який незаконно в'їхав з Росії, перетнувши кордон двох країн. Тоді повідомлялося про затриманого прикордонниками іноземця. Він відвідав приватний будинок в прикордонній зоні і попросив про допомогу. Поліція тоді повідомила, що пізно ввечері в четвер їх попередили російські прикордонники, які виявили сліди на снігу, що хтось міг незаконно перетнути кордон.

Вважається, що ця людина і була Медведєвим. Він, за повідомленням норвезького інформаційного агентства NTB, перебуває в бігах з тих пір, як втік з "Вагнера" 6 липня. Він заявив російській правозахисній групі, що готовий розповісти все, що знає про ПВК "Вагнера", її діяльність і її власника Євгена Пригожина — мільйонера, який має зв'язки з президентом Росії Володимиром Путіним.

Раніше у Норвегії затримали співробітника норвезького Арктичного університету Тромсе, який видавав себе за “професора із Бразилії”. Він виявився кадровим офіцером військової розвідки РФ Михайлом Мікушиним. 28 жовтня, поліцейська служба безпеки Норвегії (PST) повідомила про пред'явлення обвинувачення Мікушину у шпигунстві.

Читайте також

У Дніпрі під завалами можуть бути понад 30 людей, Білорусь розпочала військові навчання з РФ. 327 день війни. Онлайн

На початок