"Біль не зникає й не проходить". У Сумах вшанували пам'ять загиблих захисників Донецького аеропорту

"Біль не зникає й не проходить". У Сумах вшанували пам'ять загиблих захисників Донецького аеропорту

"Біль не зникає й не проходить". У Сумах вшанували пам'ять загиблих захисників Донецького аеропорту
Фото: Суспільне Суми

"Усе, що ти бачиш, – усе насправді так" – такі слова сина запам’ятала мати Ніколая Ніколаєнка. Він і ще двоє сумчан – Сергій Табала та Сергій Абрютін загинули, захищаючи Донецький аеропорт. 8 років тому 242 дні українські "кіборги" тримали оборону летовища.

Навідують чи не щодня могилу захисника Донецького аеропорту Ніколая Ніколаєнка його батьки. Їхній син зазнав осколкових поранень і 15 січня 2015 року помер у лікарні міста Бахмут. "Кіборгу" був 21 рік. Його мати Валентина, говорить, що пам’ятає кожну розмову з сином.

"Дуже часто показували фрагменти по телебаченню з Донецького аеропорту і Піски, воно поруч. Я йому кажу: "Синочку, як там важко", а він каже: "Ні, мамо, ти що. У нас все гаразд". Уже десь 12-14 січня каже: "Мама, там усе, що ти бачиш – усе насправді так". 8 років, як він поклав своє життя за Україну, але біль не зникає, не проходить. З ним просто живеш. Він був не тільки для нас найкращий, а й для побратимів", – згадує матір учасника оборони Донецького аеропорту Валентина Ніколаєнко.

Приходить на могилу сина Сергія, який загинув у жовтні 2014 року і сумчанка Ріта Палешко.

"Це наші перші хлопці, які загинули. Скільки сиріт лишилося, скільки вдів, скільки матерів. Це не передати, і кожного дня воно ж бахкає. Он що в Дніпрі – це не передати", – говорить мати Сергія Палешка.

У Сумах вшановували пам'ять захисників Донецького аеропорту
Фото: Суспільне Суми

Навідав товариша, який загинув у бою під Низами 1 березня 2022 року, і сумчанин Володимир Сапич.

"Він був мені дуже близький і він взагалі така героїчна людина. Пам'ять – це добре, це потрібно, безперечно, але найголовніше, я вважаю, не тільки пам'ять зберігати, особливо в молоді. Виховувати у неї моральну готовність до захисту", – розповідає товариш загиблого військового Олександра Кулика.

У Сумах вшановували пам'ять захисників Донецького аеропорту
Фото: Суспільне Суми

"Кіборги витримали, не витримав бетон. 242 дні у далекому 2014 на 2015 рік наші воїни захищали Донецький аеропорт ціною власного життя. Понад 200 військовослужбовців і всіх, хто захищав аеропорт – загинули. Ми сьогодні безпосередньо на міському цвинтарі вшановуємо тих людей, які віддали життя за нашу Україну", – зазначив командир оперативно-тактичного угруповання "Суми" Олександр Нестеренко.

Бої за Донецький аеропорт тривали з вересня 2014 року до 23 січня 2015 року.

Що відомо

  • Герой України Сергій Табала був учасником Революції гідності, добровольцем АТО. Загинув 6 листопада 2014 року під час штурму російськими бойовиками диспетчерської вежі в аеропорту Донецька. Йому було 18 років.
  • Молодший сержант Микола Ніколаєнко служив у 93-тій окремій механізованій бригаді. 15-го жовтня 2014-го року підрозділ зайняв оборону в новому терміналі Донецького аеропорту. Чоловік отримав осколкове поранення і помер у госпіталі Бахмута. Йому був 21 рік.
  • Сергій Абрютін загинув від кулеметної черги, коли намагався витягти з оточення пораненого побратима. Йому був 31 рік.
  • Кіборги боронили Донецький аеропорт 242 дні. Бої тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились після повної руйнації старого та нового терміналів аеропорту. Загалом під час оборони аеропорту загинули понад 200 українських захисників, поранено - понад 500.
  • 20 січня в Україні вшановують пам'ять захисників Донецького аеропорту.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок