Кияни пропонують перейменувати одну із вулиць столиці на честь Вахтанга Кікабідзе

Кияни пропонують перейменувати одну із вулиць столиці на честь Вахтанга Кікабідзе

Кияни пропонують перейменувати одну із вулиць столиці на честь Вахтанга Кікабідзе
Фото: My Netania

Кияни пропонують присвоїти одній із вулиць столиці ім’я відомого грузинського співака, актора, режисера Вахтанга Кікабідзе. Таку ідею обговорюють у соцмережі. Крім того, на сайті Київради з’явилась петиція з пропозицією змінити назву вулиці Бойчука (колишня Кіквідзе) на честь грузинського співака Кікабідзе.

Ідею увічнити пам’ять про відомого грузина, який підтримував Україну у війні, розв’язаній Росією, запропонував у соцмережі телеведучий Василь Голованов.

"Пропоную одну з вулиць Києва назвати на честь Вахтанга Костянтиновича. В такий спосіб вшанувати пам’ять великого друга України", — йдеться у дописі журналіста.

Інші користувачі сайту у коментарях під публікацією пропонують назвати іменем співака станцію столичного метро чи створити у Києві сквер на його честь із погруддям чи пам’ятником.

Також 16 січня на сайті Київської міської ради зареєстровано петицію про перейменування вулиці Бойчука (Кіквідзе) на вулицю Кікабідзе. Автор ініціативи —Андрій Дем’яненко зауважує, що чимало киян знають вулицю Бойчука саме як вулицю Кіквідзе і так продовжують її називати. На його думку, фонетична спорідненість грузинських прізвищ Кіквідзе-Кікабідзе сприятиме тому, що нова назва об’єкта легко сприйматиметься містянами. Крім того, киянин пропонує на цій вулиці поставити невеликий пам'ятник славетному Бубі, як часто називали Вахтанга Кікабідзе.

Що відомо про деякі факти з життя Вахтанга Кікабідзе

15 січня у Грузії у віці 84 років помер актор, співак, режисер та політичний діяч, депутат грузинського парламенту. У 2013 році Вахтанг Кікабідзе отримав звання народного артиста України.

Вахтанг Кікабідзе активно підтримував Україну під час російського вторгнення, засудивши дії Росії. Зокрема, у серпні 2022 року він спрямував кошти від концерту в Батумі на допомогу 26-й артилерійській бригаді ім. генерала-хорунжого Романа Дашкевича Сухопутних військ ЗСУ.

Раніше, у 2014 році, актор в інтерв’ю заявляв, що якби був молодим, то долучився б до антитерористичної операції на сході України. 2015 році Кікабідзе виступив у Києві, присвятивши концерт пам’яті Небесної сотні.

Із 2008 року Кікабідзе не відвідував Росію у зв’язку із її вторгненням в Грузію. Також він відмовився від російського ордену Дружби.

Читайте також

Акторка Олеся Жураківська: "Театр – це живий організм. Він існує для того, щоб боротися за душі людей"

На початок