Зеленський затвердив національну стратегію щодо безпеки та здоров'я школярів

Зеленський затвердив національну стратегію щодо безпеки та здоров'я школярів

Зеленський затвердив національну стратегію щодо безпеки та здоров'я школярів оригінальне

Президент Володимир Зеленський схвалив національну стратегію розвитку безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі.

"Схвалити Національну стратегію розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі", — зазначено в указі №195/2020, опублікованому на сайті Офісу президента.

Згідно з указом, метою Національної стратегії є "формування безпечних комфортних та здорових умов навчання в закладах освіти, освітнього середовища, яке забезпечує опанування учнями компетентностей, необхідних для життя, формування культури безпечної та здорової поведінки покоління".

Зазначено, що Кабінету міністрів доручено щороку до 1 квітня затверджувати план заходів із реалізації цієї стратегії.

Реалізувати стратегію планується впродовж 2020-2024 років, а її впровадження забезпечуватиметься спільними зусиллями державних органів, органів місцевого самоврядування та громадськості.

Також реалізація Національної стратегії здійснюватиметься коштом державного і місцевих бюджетів, а також з інших джерел, не заборонених законодавством.

Чого планують досягти

  • підвищення рівня фізичної активності учнів;
  • формування в учнів правильних харчових звичок, в тому числі шляхом забезпечення їх їжею, що відповідає принципам здорового харчування;
  • удосконалення медичного обслуговування учнів і працівників навчальних закладів;
  • запобігання під час навчання проявам насильства та булінгу (цькування), порушенням прав дитини;
  • впровадження принципу недискримінації;
  • удосконалення механізму психологічного супроводу та підтримки в закладах освіти.

Що відомо

  • Верховна Рада 16 січня ухвалила новий закон про загальну середню освіту, який передбачає контракти для директорів і вчителів на пенсії, учнівське самоврядування, можливості для створення справжньої старшої профільної школи та інше.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди