Україна та ЄС уклали меморандум про 18 млрд євро макрофіну — Шмигаль

Україна та ЄС уклали меморандум про 18 млрд євро макрофіну — Шмигаль

Важливо
Україна та ЄС уклали меморандум про 18 млрд євро макрофіну — Шмигаль
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Фото: УНІАН

Україна та Європейський Союз підписали меморандум про взаєморозуміння щодо надання 18 мільярдів євро макрофінансової допомоги у 2023 році.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За словами урядовця, перший транш допомоги від ЄС очікується вже цього тижня.

"Цього тижня очікуємо отримати перший транш у розмірі €3 млрд. Це допоможе нам надалі підтримувати макроекономічну стабільність та фінансувати усі критично важливі видатки в умовах варварської війни Росії проти нашої держави", — написав він на своєму Telegram-каналі.

Шмигаль подякував європейським партнерам за послідовну підтримку.

Що відомо про макрофінансову допомогу від ЄС

Рада Європейського Союзу 10 грудня 2022 року погодила надання Україні допомоги на суму у 18 мільярдів євро протягом 2023 року.

Пакет передбачає структурне рішення щодо фінансової підтримки України у 2023 році. Сума кредиту, який буде наданий Україні 2023 року, становитиме 18 мільярдів євро, кредити матимуть 10-річний пільговий період. При цьому держави-члени покриватимуть основну частину процентних витрат за рахунок зовнішніх призначених доходів. Гарантії щодо цього запозичення будуть надані або з бюджету ЄС. або державами-членами

Метою фінансової підтримки є надання короткострокової фінансової допомоги, фінансування невідкладних потреб України, відновлення критичної інфраструктури та початкової підтримки для сталого повоєнного відновлення з метою підтримки України на її шляху до європейської інтеграції, додали в Раді ЄС.

Читайте також

У Дніпрі під завалами можуть бути понад 30 людей, дефіцит в енергосистемі після обстрілів РФ. 327 день війни. Онлайн

На початок