На Черкащині здорожчає хліб

На Черкащині здорожчає хліб

На Черкащині здорожчає хліб
Суспільне Черкаси

У лютому 2023 року в Черкасах хліб здорожчає щонайменше на 5%, розповів Суспільному директор одного з черкаських хлібзаводів Олег Швець. Усе – через підвищення вартості електроенергії для промисловців та вартості необхідних продуктів для випікання хліба.

На черкаському хлібзаводі всі процеси автоматизовані, працівники слідкують та задають операції й процеси, які виконують автомати, розповіла технологиня Марина Капустян.

У Черкасах здорожчає хліб
Технологиня Марина Капустян. Суспільне Черкаси

В одному чані за раз вимішують 98 кілограмів тіста. Все відбувається автоматично, розповіла Марина Капустян.

"Зливаємо всі інгредієнти, воно у чані все вимішується, потім чан підіймається. І воно бродить 50 хвилин".

У Черкасах здорожчає хліб
На черкаському хлібзаводі. Суспільне Черкаси

Працівники за усім пильно стежать, але без машин – ніяк, пояснила технологиня:

"Автомат ділить на кусочки тісто. Потім — у закаточну дошку, проходить малий пруфер (де хліб розстоюється — ред.), потім проходить пруфер великий. Лише тоді ми вже доходимо до нашої пічки".

У Черкасах здорожчає хліб
На черкаському хлібзаводі. Суспільне Черкаси

На хлібозаводі випікають білий, чорний хліб та батони. Піч, у якій зарум’янюється хліб, – газова. А от фасування виконує електричний апарат: ріже та самостійно одягає плівку на кожен буханець, розповіла фасувальниця хлібобулочних виробів Валентина Культенко:

"Машина-автомат, працюється швидко, і ця швидкість велика. Стараємося все встигати".

У Черкасах здорожчає хліб
Фасувальниця хлібобулочних виробів Валентина Культенко. Суспільне Черкаси

У грудні за використану електроенергію заплатили 1,8 мільйона гривень, повідомив директор хлібзаводу Олег Швець. За січень очікують ще більшу суму в платіжках. За рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, із початку 2023 року середнє зростання ціни електроенергії для кінцевих непобутових споживачів становитиме близько 15 копійок за кВт-год, а для промислових енергомістких споживачів становитиме близько 4 копійок за кВт-год.

"Електроенергія є дуже важливою складовою частиною собівартості продукції, й здорожчання цієї складової тягне за собою здорожчання собівартості продукту. Поки що ми ціни не змінювали. Але плануємо. Щоб підприємство трималося хоча б на плаву, потрібно змінювати ціну, щоб покривати всі свої затрати. Електроенергія здорожчала десь на 30 відсотків. Першочергово здорожчало транспортування і розподіл", — пояснив Олег Швець.

У Черкасах здорожчає хліб
Суспільне Черкаси

За його словами, хліб із лютого здорожчає щонайменше на 5%. І на це вплинуло ще декілька чинників:

"Борошно, першочергово, маргарин, не завжди є в повному обсязі ці продукти, тому що підприємства працюють на повну потужність або працюють на генераторах, що змінює собівартість продукції. Також є великі проблеми з пакуванням, тому що плівка завозиться з Китаю, вся імпортується, дорога".

У Черкасах здорожчає хліб
У хлібній крамниці. Суспільне Черкаси

Деякі виробники вже збувають продукцію за дещо більшою ціною, розповіла директорка продовольчої крамниці Світлана Сайченко. Цінники на хліб із початку січня 2023 року зросли на одну-дві гривні.

"Суттєво і раптово вони не міняються. Потихеньку, на 50 копійок, на гривню. Якщо багато купуєш, то не дуже помітно. Якщо, звичайно, бабуся бере один хліб, то це суттєво. На хліб попит той самий, тому що хліб ми їмо постійно. Зекономлять на чомусь, але хліб беруть постійно", — прокоментувала директорка крамниці.

Черкащанка Наталія Ткаченко розповіла: хліб купує щодня.

"Все дорожчає, купляємо те, що є. У родині в мене чотири людини. Хліб щодня купуємо: то булочки, то в школу, то на роботу", — розповіла жінка.

У Черкасах здорожчає хліб
Черкащанка Наталія Ткаченко купує хліб. Суспільне Черкаси

Без хліба ніяк, бо хліб — усьому голова, пояснила пані Наталія.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок