Міноборони відреагувало на петицію щодо вегетаріанських сухпайків для військових

Міноборони відреагувало на петицію щодо вегетаріанських сухпайків для військових

Міноборони відреагувало на петицію щодо вегетаріанських сухпайків для військових
. Фото: instagram.com/vegankitchenua/

Міністерство оборони відповіло на петицію щодо запровадження вегетаріанських сухпайків для українських військовослужбовців, зазначивши, що питання потребує детального вивчення.

Про це повідомляє веганська громадська організація "Кожна тварина", метою якої є популяризація веганства та створення руху за права тварин.

Як зазначає організація, петицію "Про введення рослинних сухпайків для ЗСУ" 27 червня 2022 року розмістив боєць ЗСУ та Петро Павлов. Вона набрала 25 586 голосів із 25 тисяч необхідних.

У відповіді на петицію Міністерство оборони зазначило, що питання запровадження вегетаріанських сухпайків ускладнюється в умовах війни.

"Для визначення повноцінного збалансованого раціону, враховуючи необхідність відновлення енерговитрат особового складу, вміст корисних речовин та асортимент, необхідне залучення до роботи професійних технологів, науковців державних установ і підприємств охорони здоров'я та громадського харчування, співпраця з якими на сьогодні в умовах дії правового режиму воєнного стану значно ускладнюється", — йдеться у повідомленні. Також у Міноборони підкреслили, що дане питання потребує детального вивчення.

"Однак в багатьох арміях світу вже існують вегетаріанські та веганські добові меню в декількох позиціях", — зазначили зоозахисники.

Вони наголошують, що Україну захищають багато етичних веганів і веганок, а також людей з алергіями, етнічними та релігійними переконаннями, що потребують рослинного раціону, стверджуючи, що введення веганських сухпайків є необхідністю.

"Наразі розробка сухпайків — не нагальне питання, й у теперішніх умовах в людей на це немає ні сил, ні часу. Поставимося до цього з розумінням: під час війни цим ніхто займатися не буде. Їх ми отримаємо колись згодом", — зазначив у коментарі організації Петро Павлов.

Читайте також

У Дніпрі під завалами можуть бути понад 30 людей, дефіцит в енергосистемі після обстрілів РФ. 327 день війни. Онлайн

На початок