Продані або в оренді: у прокуратурі розповіли, скільки справ щодо укриттів на Рівненщині передали до суду

Продані або в оренді: у прокуратурі розповіли, скільки справ щодо укриттів на Рівненщині передали до суду

Офiцiйно
Продані або в оренді: у прокуратурі розповіли, скільки справ щодо укриттів на Рівненщині передали до суду
Фото: ілюстрація / Суспільне

Рівненська обласна прокуратура скерувала до суду 26 позовів щодо неналежного утримання укриттів на загальну суму 54,9 мільйона гривень. Про це повідомили у пресслужбі установи. Там зазначили, що органи місцевого самоврядування продають або передають в оренду захисні споруди, що є порушенням закону.

Обласна прокуратура скерувала вісім позовів щодо незаконного відчуження або надання в оренду захисних споруд цивільного захисту, а також три — щодо передачі укриттів у користування за удаваними правочинамиУдаваний правочин – це правочин, який вчинено сторонами для приховання іншого правочину, який вони насправді вчинили., зазначила речниця установи Оксана Жужельська.

"Ще 12 позовів стосуються визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання власників та/або балансоутримувачів споруд цивільного захисту привести їх у стан, що відповідає встановленим вимогам і стандартам та два позови щодо зобов’язання органів місцевого самоврядування взяти на облік безхазяйні протирадіаційні укриття загальною площею 435 кв. м, місткістю 830 осіб", — додала вона.

Читайте також: На Рівненщині колишню сільську голову підозрюють в продажі протирадіаційного укриття

Окрім того, до Рівненського окружного адміністративного суду пред’явили позов про те, щоб прийняти у комунальну власність споруди цивільного захисту у Рівному. За словами Оксани Жужельської, йдеться про укриття площею понад 2,5 тисячі кв. м, яке може вмістити чотири тисячі людей.

Наразі окружні прокуратури розпочали сім кримінальних проваджень за фактами можливої протиправної приватизації та незаконного відчуження споруд цивільного захисту. В одному з них — обвинувальний акт вже скерували до суду.

Читайте також

  • Толоки, ремонт техніки, допомога переселенцям: як волонтерили у вишах Рівненщини після 24 лютого
  • У Рівному просять повернути один зі скасованих маршрутів. У мерії відповіли
  • Як вберегти зір в умовах відключень світла. Лікарка з Рівного дала поради

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок