SpaceX запустила ракету Falcon Heavy для Космічних сил США: що на борту

SpaceX запустила ракету Falcon Heavy для Космічних сил США: що на борту

SpaceX запустила ракету Falcon Heavy для Космічних сил США: що на борту
Старт ракети Falcon Heavy місії USSF-67 з космічного центру Кеннеді у Флориді, 15 січня 2022 року. Фото: SpaceX

15 січня компанія SpaceX запустила ракету-носій Falcon Heavy, яка має вивести на орбіту американський військовий супутник.

Ракета стартувала з космічного центру Кеннеді у Флориді, повідомляє Space News.

Старт місії USSF-67 відбувся 15 січня о 17:56 за місцевим часом (00:56 16 січня за Києвом). Корисний вантаж ракети — супутник Continuous Broadcast Augmenting SATCOM 2 (CBAS-2). Falcon Heavy має вивести його на геостаціонарну орбіту на висоті близько 35 700 кілометрах над Землею.

"USSF-67 став першою місією Космічних сил із забезпечення національної безпеки у 2023 році і ознаменував собою п'ятий політ Falcon Heavy з моменту його дебюту у 2018 році, а також його другий космічний запуск з метою національної безпеки після запуску USSF-44 1 листопада", — пише видання.

У Космічних силах США пояснили, що супутник-ретранслятор має розширити можливості зв’язку для військового командування. Зокрема, він покращить роботу військового супутникового зв’язку.

Окрім того, на Falcon Heavy розміщений адаптер корисного навантаження Long Duration Propulsive ESPA (LDPE)-3A. Він вивів на орбіту ще п’ять військових супутників малого розміру.

Компоненти ракети-носія після використання успішно приземлилися на стартовий майданчик.

"Два з п'яти – малі супутники Командування космічних систем США. Один з них називається Catcher і є прототипом датчика обізнаності в космічній області. Інший, названий WASSAT, є прототипом широкозонного датчика для відстеження інших космічних апаратів і об'єктів сміття на геостаціонарній орбіті", — йдеться у повідомленні.

Інші три малих супутники були розроблені Управлінням космічних сил — організацією, яка виконує в основному секретні проєкти. Представник Space RCO Метт Фетроу сказав, що два з них є операційними прототипами для місій із забезпечення обізнаності про космічну ситуацію, а третій — супутником для шифрування даних для захисту передачі інформації із космосу на Землю.

Читайте також

У Дніпрі під завалами можуть бути понад 30 людей, дефіцит в енергосистемі після обстрілів РФ. 327 день війни. Онлайн

На початок