Українські миротворці повернулися з місії в Конго і допомогатимуть ЗСУ

Українські миротворці повернулися з місії в Конго і допомогатимуть ЗСУ

Українські миротворці повернулися з місії в Конго і допомогатимуть ЗСУ
Українські миротворці повертаються з місії в Конго, фото: Місія ООН у Демократичній Республіці Конго, Твіттер

В міжнародному аеропорту "Львів" сьогодні 18 вересня успішно приземлився борт з понад 150 українськими миротворцями, які виконували миротворчу місію в Демократичній Республіці Конго, а тепер допомагатимуть Збройним силам України.

Про це повідомляє АрміяInform.

"Це був другий і крайній рейс з військовослужбовцями 12-ї ротації, які майже рік виконували почесну миротворчу місію в африканській країні", — сказано в повідомленні.

Коли в березні було оголошено про виведення українського авіаційного підрозділу, дипломати попередили, що це може призвести до серйозної нестачі вертольотів у місії ООН. Вони життєво важливі в боротьбі з різними повстанськими угрупованнями, що базуються в густих лісах Східної частини ДР Конго.

Вісім українських вертольотів становили близько третини парку ООН.

Як зазначається на офіційному акаунті місії ООН у Демократичній Республіці Конго у Twitter, бразильський командувач силами ООН генерал Маркос да Коста сказав, що "їхній 10-річний величезний внесок" був високо оцінений.

Місія в ДР Конго — одна з найбільших і найдорожчих з 12 миротворчих місій ООН. У липні 36 осіб, включаючи чотирьох миротворців ООН, загинули, коли протестувальники розграбували будівлі ООН в містах на сході ДР Конго. Передбачається, що після 22 років перебування в країні місія згортається, але дата закінчення її діяльності не встановлена.

На початок