У шелтері для переселенців Луганщини в Дніпрі організували «Вечір українських традицій». 13 січня, за українськими звичаями, святкують Щедрий вечір, тобто вечір перед старим Новим роком, або ж Святим Василем. На розваги з піснями й танцями мешканців прихистку запросили волонтери Луганського обласного молодіжного центру. У підготовці свята брали участь самі переселенці, зокрема старші жінки, яких війна змусила полишити свої домівки на Донбасі.
Фоторепортаж Суспільного.
Одна з організаторок свята Лоліта Глотова – сама переселенка з Лисичанська. Вона – співробітниця Луганського обласного молодіжного центру, волонтерка шелтеру.

Каже: удома, в рідному місті, на новорічно-різдвяні свята зазвичай поводили багато заходів – вистави, концерти.
«Сьогодні тут, у шелтері, ми представляємо і хореографію, і невеличкі інтерактиви. Родзинка в тому, що до проведення ми залучили самих жителів шелтеру, жінок старшого віку, аби якось відволікти їх від думок про війну. Удома я працювала в Палаці культури, проводила заходи з дітками в садочку, у молодіжному хабі, і мені дуже не вистачає сцени, концертів, спілкування. Мені подобається, що тут ми можемо показати свої таланти, жителі Донецької та Луганської областей, – навіть самі для себе», – говорить Лоліта.
Ведучі привітали всіх зі святами.

Надія також виїхала з Лисичанська. Їй 75 років.
Говорить: більш ніж місяць прожила у рідному місті під обстрілами, без газу та води. Зрештою вирішила виїхати на Дніпропетровщину.

Спершу жили в одному з сіл, потім перебралися до обласного центру. У шелтері вона мешкає з грудня разом з донькою.
«Які плани, мрії? Додому поїхати і щоб наш будинок уцілів. На початок літа ще був цілим, а зараз – не знаємо. Тут нас добре прийняли, все нормально. А сьогодні нас зібрали на виступ, щоб ми показали, що ще щось уміємо, не розучилися», – каже Надія.
Дорослі й діти пішли в танок.


Разом співали

І створювали «карту бажань».

Одне з дитячих бажань.

Глядачі дійства.


Керівниця шелтеру Ганна Рясна розповідає, що зараз у закладі мешкає 130 людей. Тут вони мають не тільки дах над головою й безкоштовне харчування, але й отримують соціальні послуги, юридичну, медичну та психологічну допомогу.

Щодня у прихистку також організовують заходи, зокрема розважальні й просвітницькі для дітей.
«У нас діє мінідитсадочок за підтримки місії «Проліска» – волонтери займаються з дітками. Також є невеличкий коворкінг, де діти в першій половині дня навчаються, а в другій – беруть участь у заходах з цифрової грамотності. З дітками заходи у нас проходять щодня, а сьогодні ми залучили й дорослих. Хочемо трішки зняти у них напругу, відвернути від поганих думок», – сказала Ганна Рясна.

Шелтер переселенців Луганщини в Дніпрі діє з кінця травня 2022 року. Його відкрили за рахунок грантів та коштів доброчинників.
Що відомо
За офіційними даними, понад 500 тисяч жителів Донецької та понад 300 тисяч людей з Луганської областей стали переселенцями від початку повномасштабного вторгнення.
Читайте також
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро