ФІФА закликали підтримати ідею введення тимчасових замін у футболі: в чому причина та як вони виглядатимуть

ФІФА закликали підтримати ідею введення тимчасових замін у футболі: в чому причина та як вони виглядатимуть

ФІФА закликали підтримати ідею введення тимчасових замін у футболі: в чому причина та як вони виглядатимуть
AP Photos

Яку позицію щодо такої можливості займає ФІФА.

У футболі найближчим часом можуть запустити тестування процедури тимчасових замін у професійних матчах. На цьому наполягає Міжнародна федерація асоціацій професійних футболістівВсесвітня організація, що представляє права футболістів та до складу якої входять 66 національних профсоюзів. (FIFPro), повідомляє видання The Atheltic.

Ініціатива FIFPro, з якою організація звернулася до ФІФА, покликана сприяти зростанню уваги до проблеми струсу мозку, з якою можуть стикатися гравці під час матчів. У 2020 році Міжнародна рада футболу (IFAB) дозволила проведення обов'язкової додаткової заміни футболіста в разі струсу мозку.

Утім, у FIFPro переконані, що додаткова заміна гравця, що потенційно зіткнувся з важкою травмою голови, не сприятиме вирішенню проблеми у футболі. Організація закликає зняти відповідальність з гравців і тренерів, узаконивши можливість для футболістів отримати повноцінну медичну перевірку безпосередньо під час матчу, а після неї - повернутися на поле для продовження гри.

Як можуть виглядати тимчасові заміни у футболі

Процедура займатиме 15-20 хвилин, упродовж яких гравець під питанням зможе бути оглянутий незалежним лікарем у безпечному приміщенні.

Ініціативу готові підтримати організатори чемпіонатів англійської Прем'єр-ліги, французької Ліги 1 та американського чемпіонату МЛС. Утім, подальша перспектива затвердження цього правила стикається з критикою ФІФА, світового керівного органу в футболі.

"На нашу думку, футболу час надолужувати найкращі практики, що вже застосовують в інших видах спорту. Механізм «якщо сумніваєшся, просидь у запасі» очевидно не знаходить відгуку. Ми віримо, що тимчасові заміни допоможуть футболу дійти цього рівня", - пояснює генеральний секретар FIFPro Йонас Баер-Гоффманн.

Якою є позиція ФІФА щодо тимчасових замін

У ФІФА вважають доречнішим вирішувати питання гравців з потенційним струсом мозку шляхом введення додаткової заміни.

Видання також наводить інші фактори, на які зважає ФІФА: там вважають можливість проведення тимчасових замін "необов'язково заскладним" та вказують, що таку ініціативу можна буде втілити лише на найвищому професійному рівні, де учасники можуть дозволити собі незалежних медичних експертів.

Також у ФІФА зазначають, що випадки зазнання фтуболістом струсу мозку на футбольному полі є достатньо рідкісними. Присутнє й побоювання, що окремі тренери почнуть використовувати механізм тимчасових замін для отримання тактичної переваги в матчі.

Що потрібно для запровадження правила тимчасових замін

Дозвіл на впровадження правила спершу має надати IFAB. Наступного тижня керівництво організації проводитиме щорічну бізнесову зустріч (ABM) у Лондоні, яку перенесли на січень через проведення чемпіонату світу в Катарі минулого року. Цей майданчик можуть використати для обговорення можливого використання тимчасових замін.

До складу IFAB історично входять п'ять членів: чотири британськіАнглії, Шотландії, Вельсу та Північної Ірландії. національні футбольні федерації та ФІФА. Для ухвалення рішення на зібранні ABM сторонам необхідно зібрати більшу кількість голосів, що можливо, якщо за введення правила виступатимуть самі федерації, без погодження з ФІФА.

Утім, вже на загальному щорічному зібранні (AGM), що у 2023-му проходитиме в Лондоні у березні, ФІФА матиме можливість заблокувати голосування за запровадження правила через необхідність зібрати щонайменше 75 відсотків голосів.

Що відомо

  • В англійській Прем'єр-лізі можливість проведення додаткової заміни у разі струсу мозку ввели в січні 2021 року.
  • Восени минулого року йшлося про те, що футболістам у Шотландії через високий ризик хвороб головного мозку та рухових нейроів можуть суттєво обмежити можливість завдання ударів головою по м'ячу.
  • Раніше УЄФА запропонував запровадити правило "обов'язкової" заміни у футбольних матчах, яке дозволить змінювати гравців з підозрою на струс мозку.
На початок