Коронавірус на Харківщині циркулює, не всі контакти відстежуються — лікар Андрій Пеньков

Коронавірус на Харківщині циркулює, не всі контакти відстежуються — лікар Андрій Пеньков

Коронавірус на Харківщині циркулює, не всі контакти відстежуються — лікар Андрій Пеньков

Показники, за якими приймаються рішення про пом’якшення карантину, не дають реальної картини захворюваності, вважає харківський лікар, президент громадської організації "Східно-українська академія педіатрії" Андрій Пеньков.

Таку думку він висловив 22 травня в ефірі програми "Тема дня" на Суспільному.

За його словами, показник кількості проведених тестів викликає "багато питань", тому на цей індикатор, за словами Пенькова, повністю спиратися не варто.

"Кількість заповнених ліжок — у цьому сенсі, так. У нас не всі опорні лікарні заповнені, тобто ми можемо собі дозволити виходити з карантину. Але ми маємо говорити: хлопці, якщо у нас почнуть заповнюватися опорні лікарні тяжкими пацієнтами, що може відбутися теоретично, то ми з вами повинні знову загальмувати громадську діяльність", — каже лікар.

"Коли у нас у Харкові розпочався карантин, у нас інфекційна лікарня була порожня. Там був один пацієнт на ШВЛ ще по грипу. І в принципі до 6 ліжок реанімація заповнена була... Ми з вами вже 2,5 місяці на карантині, і ми знаємо з вами, що за останні тижні інфекційна лікарня заповнилася повністю. І в реанімації вже не 6 ліжок з тяжкими хворими, а 12. Скажіть, будь ласка, в який термін всі ці люди заразились, якщо інкубаційний період 14 днів? Усі, хто сьогодні лежить в інфекційній лікарні, вони всі заразились під час карантину", — сказав Андрій Пеньков.

За словами Пенькова, офіційна статистика не показує справжньої картини в тому числі через безсимптомних носіїв коронавірусу.

"Математичні формули, якими користуються спеціалісти, кажуть про те, що на одну підтверджену смерть від COVID, приблизно від 800 до 1,5 тисяч "тихих" випадків. Якщо ми хочемо з вами приблизно представляти реальну кількість інфікованих, то я би поклався на розрахунки математичні, ніж на офіційну цифру, яку ми на сьогодні маємо. Не тому, що це злий умисел, просто величезна кількість людей, яка просто у статистику не потрапляє. Інфіковані, які можуть ходити й не знати, що вони хворіють", — сказав Пеньков.

На його думку, в регіоні не достатньо контролюється питання розповсюдження інфекції.

"Якби зараз ситуація контролювалась, то у нас, як у багатьох країнах, Нью-Йорку, Італії, Іспанії лікарні за півтора-два місяці обмежувальних заходів, стали пустими від пацієнтів. Іде пік, і проходить півтора-два місяці, щоб впоратися, вилікувати важких та долікувати їх. Тому що деякі пацієнти затримуються на 2, 3, 4 тижні, а то і до 6 тижнів від початку хвороби. 6 тижнів необхідно щоб долікувати самих важких. І там порожньо, а у нас лікарня заповнилась лише зараз. Це говорить мені про те, що вірус циркулює, що ми не відстежуємо всі контакти, не відстежуємо всіх безсимптомних, які виділяють вірус. Вірус все одно циркулює в нашому ком’юніті, в нашому суспільстві неконтрольовано", — сказав Пеньков.

Лікар каже, пік захворюваності може бути не одним.

"Чи пройшли ми пік? Пік може бути не зараз. Таких піків може бути дуже багато. Зараз люди вийдуть, почнуть спілкуватися. Ми подивимося, наскільки буде заповнюватися [лікарня], наскільки літо нам допоможе. Ми будемо бачити. У нас у Харкові картина одна, а у Чернівцях абсолютно інша", — сказав він.

Пеньков певен, що введення карантину в Україні було правильним рішенням.

"Що було зроблено абсолютно позитивним — те, що ми достатньо рано ввели карантинні заходи й обмежили переміщення людей. Це було наймудріше рішення нашої влади. Тому що буквально сьогодні вийшли результати одного дослідження, де американські фахівці (спираючись на дослідження, про це зокрема повідомляли New York Times, NPR — ред.) порахували: якби в США карантинні заходи ввели на тиждень раніше, то вдалося б запобігти 37 тис. смертей", — зазначив він.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди