Юлія Джима замкнула топ-20 індивідуальної гонки, в очках дві українки: результати гонки в Рупольдингу

Юлія Джима, фото: GETTY IMAGES

Цей результат також дозволив Юлії відібратися в масстарт.

Жіноча індивідуальна гонка продовжила програму п'ятого етапу Кубка світу в німецькому Рупольдингу. Після чоловічої гонки, під час якої на стадіоні трапився "блекаут", організатори повідомили, що виправили помилки, які допустили цю ситуацію.

У складі збірної України на дистанцію вийшли четверо біатлоністок: Юлія Джима, Анастасія Меркушина, Анна Кривонос та дебютантка Любов Кип'яченкова. Ще раніше було відомо, що Дар'я Блашко не вийде на старт, адже захворіла, про що вона сказала у коментарі Суспільне Спорт.

Першою з українок стартувала Анастасія Меркушина, вона на перших двох рубежах заробила по хвилині штрафу, після чого пройшла два вогневі рубежі без промахів. А це дозволило їй поступово підійматися вище у протоколі: після другої стрільби результат Меркушиної був 63-м, а після четвертої - вона була на 31-му місці.

На останньому колі Анастасія втримала позицію і зрештою фінішувала 31-ю.

Кращий результат змогла показати Юлія Джима. Українська біатлоністка заробила теж дві хвилини штрафу: по одному промаху на двох стрільбах стоячи. Водночас, Юлія була найкращою з українок на дистанції і випередила показник Меркушиної на півтори хвилини з однакою кількістю "штрафу". Цьому частково посприяло те, що на третьому та четвертому колі Джима трималася за Ельвірою Еберг - українка та шведка разом провели ці два кола.

Зрештою, Юлія Джима завершила гонка на 20-му місці - її другий фініш у топ-20 у сезоні. Також завдяки цьому результату вона відібралася у масстарт за показником найкращих на етапі.

Свій найкращий результат у кар'єрі на Кубку світу вдалося показати Анні Кривонос: 25-річна українк завершила гонку з однією штрафною хвилиною, на 41-му місці. До потрапляння у залікову зону Кривонос відділило менше двох секунд.

Дебютантка збірної України, Любов Кип'яченкова, схибила одразу сім разів, що відкинуло її в останній десяток.

Одразу шістьом біатлоністкам вдалося пройти дистанцію без штрафних хвилин, а завдяки швидкості дві з них фінішували на першому-другому місце. Виграла гонку італійка Ліза Вітоцці, яка на 39 секунд випередила 24-річну француженку Лу Жанмонно. Для Вітоцці це третя перемога у кар'єрі та перша за останні 4 роки, для Жанмонно - перший подіум у кар'єрі.

У топ-6 також фінішували лідерки світового сезону, кожна з яких зробила по одному промаху. Найкращу швидкість показала Жулья Сімон, лідерка загального заліку, яка уже ввосьме у сезоні піднялася на подіум. Загалом усі біатлоністки з третього по одинадцяте місце зробили у гонці по одному промаху.

• Кубок світу: Рупольдинг. Індивідуальна гонка