"Covid продовжує робити свою “брудну” справу" — міністр охорони здоров’я про чергову хвилю коронавірусу

"Covid продовжує робити свою “брудну” справу" — міністр охорони здоров’я про чергову хвилю коронавірусу

Ексклюзивно
"Covid продовжує робити свою “брудну” справу" — міністр охорони здоров’я про чергову хвилю коронавірусу
Фото ілюстративне: УНІАН

Ситуація з коронавірусом в Україні контрольована, проте не варто легковажити хворобою, адже на середину лютого може припасти чергова хвиля захворюваності. Про це в ефірі Українського радіо розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

“Ситуація в країні стабільна: за минулий тиждень ми маємо 2700 випадків захворювань на коронавірус. В порівнянні з попереднім тижнем показник впав на 13 %. В світі ж за минулий тиждень зареєстровано понад 3 мільйони випадків, тобто Covid продовжує робити свою “брудну” справу і, на жаль, є й летальні випадки”, ​​— розповів Віктор Ляшко.

Як додав міністр охорони здоров’я, український показник в 2700 випадків не є достовірним, тому що багато українців не проходять діагностику, маючи симптоми захворювання, та не здають біоматеріал на дослідження. Тому по коронавірусу в Україні спостерігається гіподіагностика.

“Водночас штам, який зараз циркулює, не призводить до заповнення закладів охорони здоров’я. Ми відслідковуємо кількість госпіталізованих та виписаних, а також кількість пацієнтів, які перебувають в лікарнях на кисневій терапії. Тому на сьогодні в нас ситуація контрольована - ми маємо заповнення не більше 5 % ліжок, які відведені для цієї терапії. Все спокійно, проте другий основний пік в сезоні грипу, ГРВІ та Covid, який був в минулих роках, показує, що хвиля припадає на середину лютого. Тому ми не розслабляємось”, — додав Ляшко.

Нагадаємо, як зазначав інфекціоніст, голова Національної групи експертів з імунопрофілактики при МОЗ Федір Лапій в ефірі Українського радіо, в Україні можлива нова хвиля Covid. Наразі за статистикою від цієї хвороби щотижня помирають 50-70 осіб — у кілька разів менше, ніж у жовтні минулого року. Але варто зважати, що це — лише верхівка айсберга, число жертв недуги може бути більшим і загроза нової хвилі захворювань цілком реальна.

Що відомо COVID-19 в Україні

Міністерство охорони здоров’я 20 липня дозволило введення другої бустерної дози вакцини проти COVID-19 усім людям віком від 60 років, а також людям віком від 18 до 59 років із хворобами, які підвищують ризик важкого перебігу коронавірусної інфекції.

Київ отримав від МОЗ України 46 800 доз вакцини Comirnaty (Pfizer) від коронавірусу. Препарат розподілять між медичними закладами столиці.

За даними МОЗ, зараз в Україні є в наявності біля 8 млн доз вакцини трьох типів: однодозова Janssen виробництва Johnson & Johnson, вакцина Comirnaty виробництва Pfizer — дитяча та доросла форми, вакцина CoronaVac китайського виробництва.

В Україні карантин, запроваджений через пандемію коронавірусу, продовжили до 30 квітня 2023 року.

Читайте також

В Україні загрозлива ситуація з коронавірусом — імунолог

На початок