"Рішення є нікчемним": у МЗС прокоментували рішення Республіки Сербської щодо посла України

"Рішення є нікчемним": у МЗС прокоментували рішення Республіки Сербської щодо посла України

"Рішення є нікчемним": у МЗС прокоментували рішення Республіки Сербської щодо посла України
. Фото: Facebook Олег Ніколенко

Рішення Мілорада Додіка, президента Республіки Сербської у складі Боснії і Герцеговини, про оголошення представника України Василя Кирилича "небажаною особою" на території автономії є нікчемним.

Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

"Додік оголосив українського посла "небажаною особою" в Республіці Сербській. Ця "новина" і не заслуговувала б якоїсь нашої уваги. Але оскільки дехто за кордоном намагається це представити як щось, що нібито несе якісь наслідки, змушені пояснити — це т.зв. "рішення" є нікчемним", — написав він на своїй сторінці у Facebook.

Ніколенко пояснив, що Україна не має посла у так званій "Республіці Сербській".

"Василь Кирилич акредитований послом в Боснії та Герцеговині із резиденцією в Загребі. Відповідно до Конституції Боснії та Герцеговини, повноваження у сфері зовнішньої політики перебувають у виключній компетенції Президії Боснії і Герцеговини", — підкреслив він.

Відтак Додік не має повноважень ухвалювати подібні рішення, наголосив Олег Ніколенко.

"Його заяву слід розглядати виключно як недолугу спробу виправдати свої популістські рішення на догоду Кремля", — підсумував речник МЗС.

Раніше президент Республіки Сербської Мілорад Додік під час спілкування з журналістами у головному місті автономії Баня-Лука заявив, що посол України в Хорватії Василь Кирилич, який є послом за сумісництвом у Боснії і Герцеговині, оголошений "небажаною особою" в Республіці Сербській. Додік ухвалив це рішення у відповідь на те, що Кирилич назвав "нагородою від терориста терористу" вручення Додіком ордену президенту Росії Володимиру Путіну.

Читайте також

Польща передасть роту танків Leopard, Канада купить NASAMS для України. 322 день війни. Онлайн

На початок