У Білорусі створюють власну приватну військову компанію — DW

У Білорусі створюють власну приватну військову компанію — DW

У Білорусі створюють власну приватну військову компанію — DW
Директор "ГардСервісу" Євгеній Чанов (зліва) та російський актор Сергій Безруков. Фото: euroradio.fm

Приватна білоруська охоронна компанія "ГардСервіс" розширює штат своїх співробітників та проводить для них тренування, що може свідчити про її трансформацію у військову компанію за зразком ПВК "Вагнер".

Як повідомляє Deutsche Welle, про це заявив представник Об'єднаного перехідного кабінету білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської з питань оборони та нацбезпеки Валерій Сахащик.

"Білоруське охоронне підприємство "ГардСервіс", єдине, якому указом Олександра Лукашенка дозволено мати вогнепальну зброю, в рази збільшило чисельність співробітників та готується до участі у військових діях", — йдеться у повідомленні.

На думку Сахащика, співробітників "ГардСервіс" готують до участі у бойових діях. За його даними, персонал компанії тренується вже протягом кількох місяців, при цьому навчання відбувається на кількох білоруських полігонах.

"Я знаю, що офіцери 5-ї бригади спецназу тренують співробітників "ГардСервіс" на своєму полігоні. Крім того, компанія забрала собі базу колишнього центру спеціальної підготовки "Динамо", там також проходять активні дії", — розповів виданню представник Об'єднаного перехідного кабінету.

Він додав, що останнім часом компанія значно розширила чисельність своїх працівників. За даними білоруського опозиціонера, їхня кількість вже може становити більш тисячу людей:

"Підготовка та набір кадрів тривають уже кілька місяців. Персонал збільшили за рахунок офіцерів, прапорщиків, сержантів та солдатів, які служили в силах спеціальних операцій та у спецпідрозділах силових відомств Білорусі", — розповів Валерій Сахащик.

Співрозмовник DW вважає, що співробітників "ГардСервіс" можуть використовувати в диверсійно-розвідувальних групах і далі для проведення штурмових — так само, як найманців російської приватної військової компанії "Вагнер". Раніше Валерій Сахащик заявляв, що "ГардСервіс" Володимир Путін "інвестував дуже серйозну суму" і створює з неї "білоруський аналог Вагнера".

Читайте також

Нові навчання у Білорусі — британська розвідка оцінила загрозу

РФ намагається втягнути Білорусь у війну, але ситуація на кордоні контрольована — ДПСУ

Зеленський провів у Львові координаційну нараду щодо ситуації на кордоні з Білоруссю

На початок