Естонія скорочує російську дипмісію у Таллінні

Естонія скорочує російську дипмісію у Таллінні

Естонія скорочує російську дипмісію у Таллінні
Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу. Фото: AP

Естонія зобов’язала Росію скоротити чисельність співробітників російського посольства у Таллінні до 1 лютого 2023 року.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ Естонії.

"Сьогодні Естонія повідомила посла Російської Федерації про рішення, яке означає, що Росія має скоротити чисельність свого персоналу до 1 лютого 2023 року. Російське та естонське представництва, що діють у столицях, будуть зрівняні", — йдеться у повідомленні.

У відомстві пояснили, що в результаті цього рішення штат посольства Росії має бути скорочений до 8 дипломатичних посад та 15 відряджених адміністративно-технічних та обслуговуючих співробітників.

"Естонія вважає принцип паритету дуже важливим у наших відносинах із Росією. Зважаючи на те, що під час агресивної війни співробітники російського посольства не займаються просуванням естонсько-російських відносин, ми вважаємо, що немає жодних підстав для нинішнього розміру російського посольства", — сказав міністр закордонних справ Урмас Рейнсалу.

Урядовець зазначив, що від початку війни Естонія звела двосторонні відносини з Російською Федерацією до абсолютного мінімуму.

"Навесні ми закрили консульства Росії в Нарві та Тарту та вислали трьох співробітників дипломатичного персоналу посольства Росії, які активно підривали безпеку Естонії та розповсюджували пропаганду, що виправдовує військові дії Росії. Зараз ми встановлюємо ліміт на кількість російських дипломатів, які працюють в Естонії, щоб досягти паритету. Сьогоднішній крок корелює з нижчою точкою наших відносин загалом", — додав Рейнсалу

Відповідно до дипломатичної ноти МЗС Естонії із посиланням на статтю 11 Віденської конвенції про дипломатичні зносини, паритет у розмірах представництв має бути досягнутий до 1 лютого 2023 року, підкреслили у відомстві.

Читайте також

Зеленський позбавив Медведчука громадянства, Канада придбає для України NASAMS. 322 день війни. Онлайн

На початок