У Чернівцях перевірять перевізника на маршрутах №10 та 10А через петицію

У Чернівцях перевірять перевізника на маршрутах №10 та 10А через петицію

У Чернівцях перевірять перевізника на маршрутах №10 та 10А через петицію
Фото ілюстративне. Суспільне Чернівці

У Чернівцях перевірять перевізника ПП "Багіра" через петицію та скарги на обслуговування автобусних маршрутів №10 і 10А. Таке рішення ухвалив виконком 11 січня після розгляду петиції про заміну перевізника на цьому маршруті.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

Перевізника мають перевірити на дотримання умов договору. У тексті петиції йдеться, що на маршрутах №10 та 10А порушують графіки руху, не випускають заявлену в договорі кількість автобусів, а також з перебоями працюють GPS-трекери для відстежування автобусів. Петицію підтримали понад 250 людей.

Договір з перевізником можуть розірвати, якщо впродовж одного місяця зафіксують три порушення, компанія не сплатить штраф чи самовільно змінить маршрут. У разі розірвання договору впродовж місяця мають знайти нового перевізника, розповіла в.о. керівника департаменту транспорту міськради Людмила Свирида.

"Розірвати договір — не проблематично, інше питання — знайти перевізника, який буде обслуговувати дані маршрути у тій кількості, яка є необхідною. Після завершення перевірок ми направляємо листа про розірвання договору, проводимо новий конкурс, на якому визначаємо перевізника, який може обслуговувати маршрут", — говорить Свирида.

У коментарі Суспільному директорка ПП "Багіра" Павліна Храпчинська повідомила, що готова до перевірок департаменту. За її словами, автобуси обладнані GPS-трекерами, про це вона звітує міськраді. Порушення графіків руху пов'язані з повітряними тривогами. Також у квітні не виконали частину рейсів через проблеми з пальним.

"На маршруті №10 кожні 30 хвилин курсують два автобуси, на маршруті №10А — один автобус щогодини. Тобто на Калічанку автобуси їдуть кожні 20 хвилин. Тому нехай міська влада перевірить і скаже, чи потрібно ще додати транспорт на ці маршрути", — повідомила Храпчинська.

Раніше департамент транспорту отримав скаргу на маршрут №10-А про те, що в неділю після 13:30 не курсують автобуси. Перевізник ПП "Багіра" надіслав листа до департаменту, в якому йшлося, що у цей час на маршруті низький пасажиропотік. Зокрема, 13 листопада з 13:00 до 21:00 було перевезено лише 50 людей. Департамент вивчав ситуацію на маршруті.

Що відомо

  • У листопаді в Чернівцях змінили перевізника на автобусному маршруті №13 — замість компанії "Денисівка-1" там працює ТОВ "Чернівці-2004". Причиною розірвання договору з "Денисівкою-1" у департаменті транспорту назвали недотримання графіків руху та зменшення кількості автобусів на маршруті — з шести до двох.
  • У грудні департамент транспорту мав намір розірвати договір з "Денисівкою-1" ще за двома автобусними маршрутами — №5 та №34. Втім перевізник звернувся до суду, який заборонив розривати угоди на період розгляду справи. Через це департамент уклав тимчасові договори з тролейбусним управлінням — цього суд не забороняв, пояснював раніше заступник міського голови Ігор Крохмаль. Нині на маршрутах №5 і №34 працює і комунальне підприємство, і приватний перевізник.

Читайте також

У Чернівцях візьмуть кредит на закупівлю тролейбусів та будівництво нової лінії до Калинівського ринку: що відомо

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок