В Ірані через протести засудили до страти ще трьох людей

В Ірані через протести засудили до страти ще трьох людей

В Ірані через протести засудили до страти ще трьох людей
Масові протести в столиці Ірану Тегерані 20 вересня 2022 року, фото: Getty Images

Судова влада Ісламської республіки засудила до страти ще трьох людей за звинуваченнями у вбивстві трьох співробітників сил безпеки під час масштабних протестів в Ірані.

BBC повідомляє, що судовий процес пов’язаний зі справою про вбивство трьох офіцерів безпеки в Ісфахані: Салеха Мірхашмі Балтагі, Маджіда Каземі Шейха Шабані та Саїда Якубі Курдсафлі. Чоловіків засудили до страти за звинуваченням у "мохаребі" — або веденні "війни проти Бога", — повідомив судовий сайт новин Mizan Online.

7 січня стратили двох чоловіків — Мохаммада Мехді Карамі та Сейєда Мохаммада Хоссейні, за звинуваченнями у скоєнні злочинів під час масштабних протестів.

Тегеран сколихнули протести після загибелі 16 вересня 22-річної курдської іранки Аміні після її арешту за порушення іранського дрес-коду для жінок.

Що відомо про протести в Ірані

Масові протести в Ірані почались після смерті 22-річної дівчини. 16 вересня 2022 року 22-річна Махса Аміні померла в одній із лікарень Тегерана невдовзі після того, як була затримана поліцією через неналежне носіння хіджабу. Поліція Ірану повідомила, що в дівчини стався серцевий напад, проте її родичі заперечили, що вона мала будь-які захворювання серця. За даними ЗМІ, Аміні побили у фургоні для затриманих, у госпіталь її нібито доставили вже з травмами голови.

Після загибелі Аміні у країні почалися протести проти свавілля правоохоронців. За даними неурядової організації з прав людини в Ірані (IHRNGO), іранські сили безпеки вбили під час протестів щонайменше 326 людей.

4 грудня генпрокурор Ірану Мохаммад Джафар Монтазері заявив, що влада переглядає закон про обов'язкове носіння хіджабу для жінок. Протестувальники в Ірані оголосили триденний страйк із 5 грудня, намагаючись зберегти тиск на владу у зв'язку зі смертю Махси Аміні.

8 грудня повідомлялось, що іранські силовики стратили першого демонстранта, затриманого під час масштабних протестів у країні. 12 грудня в Ірані публічно стратили місцевого жителя Маджида Реза Рахнаварда, який також брав участь в антиурядових протестах. Чоловіка звинуватили у вбивстві двох співробітників сил безпеки.

Читайте також

Проти хіджабу. Чому спалахнули протести в Ірані й чи зможуть іранки вибороти собі права

"Нас забрали у відділок, тому що мої штани були трошки коротшими, ніж потрібно" — Таране Махдабі про протести в Ірані

Знімають хіджаби і стрижуть волосся: як підтримують протести в Ірані

Авторка: Влада Колодій

На початок