Вилучену з незаконного продажу амуніцію передали на потреби ЗСУ

Вилучену з незаконного продажу амуніцію передали на потреби ЗСУ

Вилучену з незаконного продажу амуніцію передали на потреби ЗСУ
Фото: Київська міська прокуратура/Facebook

За клопотанням столичної прокуратури на потреби ЗСУ передано понад 500 бронепластин та близько 400 балістичних шоломів на загальну суму понад 8 мільйонів гривень. Ці предмети індивідуального захисту правоохоронці вилучили під час обшуків у справі про незаконний продаж амуніції.

Про це повідомляє пресслужба столичної прокуратури.

У липні 2022 року правоохоронці викрили двох підприємців на організації схеми незаконного продажу військової амуніції, ввезеної на територію України як безоплатної допомоги. За версією слідства, керівництво торговельної мережі у квітні звернулося до однієї з військових частин із пропозицією безоплатно привезти для них бронепластини й захисні шоломи. Для цього вони попросили у військових сертифікат кінцевого споживача, щоб оминути проходження митних формальностей та сплату митних платежів при ввезенні цього товару.

Вилучену з незаконного продажу амуніцію передали на потреби ЗСУ
Фото: Київська міська прокуратура/Facebook

Отримавши документи, підприємці ввезли в Україну 1500 бронепластин та 300 балістичних шоломів без сплати митних платежів, однак відмовились безоплатно передати їх на потреби захисників України. Натомість почали вимагати викупити спорядження за ринковою ціною, після чого виставили цей товар на продаж через мережу своїх магазинів, — зазначили в прокуратурі.

За цими фактами правоохоронці повідомили підприємцям про підозру та провели у них обшуки, під час яких виявили та вилучили ввезену військову амуніцію. А також близько 140 тисяч набоїв до вогнепальної зброї, які також вже передали на потреби ЗСУ.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено. Підозрюваним загрожує до семи років позбавлення волі з позбавленням права займатися певною діяльністю та конфіскацією майна, повідомили у прокуратурі.

Що відомо про інші випадки незаконного продажу гуманітарної допомоги для ЗСУ

На Київщині очільник благодійного фонду отримав майже 600 тисяч гривень за продаж гуманітарної допомоги, яку мали доставити ЗСУ.

Правоохоронці затримали київського підприємця, який продавав позашляховики, що гуманітарною допомогою були ввезені в Україну для потреб Збройних сил України.

У Києві правоохоронці затримали підприємця, який продавав гуманітарну допомогу з Європейського Союзу та США і заробив на цьому понад 500 тисяч гривень.

У Києві правоохоронці повідомили про підозру 19-річному місцевому жителю, який нажився на 42 тисячі гривень на продажі неіснуючої військової амуніції.

Читайте також

СБУ проводить перевірки в урядовому кварталі Києва

На початок