Українці мають декларувати викиди забруднень в атмосферне повітря при роботі генераторів. Відсутність дозволу на викиди може загрожувати штрафом до восьми тисяч гривень. Про це повідомили в пресслужбі Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.
Дозвіл на викиди забруднень в атмосферне повітря
Дозвіл на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами – це офіційний документ, який надає право підприємствам, установам, організаціям і громадянам-підприємцям об'єкти, використовувати об'єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднювальні речовини або їх суміші. Такий дозвіл видається безкоштовно з необмеженим терміном дії.
Відсутність дозволу на викиди може загрожувати підприємству накладенням адміністративного штрафу від 5 до 8 тис. грн; обмеженням, тимчасовим припиненням діяльності, пов'язаної з використанням генератора.
Суб’єкти господарювання, які встановили генератори у період воєнного стану, можуть подати декларацію, а не отримувати дозвіл на викиди забруднювальних речовин в атмосферне повітря. Якщо підприємство придбало генераторну установку та поставило її собі на баланс, то необхідно мати дозвіл на викиди. Однак в умовах воєнного стану підприємство також може подавати до департаменту екології декларацію про провадження господарської діяльності, зазначили у Держспоживслужбі.
Читайте також: Як генератори впливають на навколишнє середовище: пояснює одеська екологиня
Як користуватися генератором у побуті чи на роботі
- Встановлюйте генератор тільки поза приміщеннями (заборонено встановлення на дахах, в господарських будівлях, як-от підвали).
- Не встановлюйте генератор біля вікон та входів до будівлі, оскільки чадний газ може потрапити до приміщення через отвори.
- Під час роботи генератор сильно нагрівається, і об’єкти, що його оточують, можуть спалахнути.
- Обережно заливайте паливо в бак генератора (пари палива шкідливі для вдихання людиною).
- Не допускайте витікання бензину/дизелю з бака, оскільки це забруднює ґрунт, асфальт та є загрозою виникнення пожежі.
- Не розміщуйте генератори в людних місцях, оскільки шум впливає на психічне здоров’я.
- Дотримуйтесь встановлених норм утилізації відпрацьованого мастила і дизельного пального.
На балконах розміщення електрогенераторів не допускається через те, що близькість до вікон та дверей створює незадовільні умови проживання для мешканців багатоквартирних будинків через інтенсивний шум та забруднення в житлові приміщення.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області