Волинський майстер створив різдвяну шопку з яєчної шкаралупи і позолочених фігур

Волинський майстер створив різдвяну шопку з яєчної шкаралупи і позолочених фігур

Ексклюзивно
Волинський майстер створив різдвяну шопку з яєчної шкаралупи і позолочених фігур
Нова робота майстра з Володимира Анатолія Бойка. Фото: Анатолій Бойко

Волинський митець Анатолій Бойко з Володимира презентував новий експонат із яєчних шкаралуп, створену до різдвяних свят. Нова композиція – це різдвяна шопка з позолоченими елементами, частинками бурштину зі святковою підсвіткою.

Як розповів Суспільному майстер, композиція зображає вифлеємську стайню у ніч Різдва Христового, де на яйці розташовані фігури Діви Марії, святого Йосипа та інших біблійних персонажів.

"Тут є одне гусяче яйце (праворуч), і ще одне розрізане наполовину, нарізане в полоску і закручене, і все оброблене металом. Є ще дві різдвяні шопки, створені в попередні роки, одна з яких знаходиться у Всесвітньому каталозі", – каже волинянин.

Розмір композиції – орієнтовно 15 на 15 сантиметрів. Позолочені елементи, каже Анатолій Бойко, виготовили на замовлення спеціально для створення такої шопки. "Фігурки вилиті з такого матеріалу, з якого виливають більярдні шари. Це дуже міцний пластик, який піддається позолоті", – сказав володимирчанин.

яєчна шкаралупа Бойко
Фото: Анатолій Бойко

На задньому фоні шопки змайстрована своєрідна стіна з каменю – частин бурштину. "Камінь я побив хаотично і склеїв частини для природнього сколу. Також дав підсвітку у двох кольорах: де яйце – синім, а де бурштин – червоним", – говорить майстер.

Нова робота, додав Анатолій Бойко, доповнила колекцію робіт, створених до традиційних українських свят.

Що відомо

  • Торік у травні Анатолій Бойко виготовив оберіг із яєчних шкаралуп, який присвятив захисникам "Азовсталі" – бійцям полку "Азов", які нині боронять місто Маріуполь. У червні митець презентував новий екземпляр із яєчних шкаралуп, якого присвятив Збройним силам України.
  • У серпні 2022-го до Дня Незалежності України заслужений майстер народної творчості України Анатолій Бойко з міста Володимира представив нову роботу з яєчних шкаралуп, яка поповнила колекцію доробків на військову тематику.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок