МАГАТЕ розгорне місії на всіх атомних електростанціях України — Держатомрегулювання

МАГАТЕ розгорне місії на всіх атомних електростанціях України — Держатомрегулювання

МАГАТЕ розгорне місії на всіх атомних електростанціях України — Держатомрегулювання
Фото: Рівненська АЕС

Міжнародне агентство з ядерної енергії (МАГАТЕ) розгорне моніторингові місії на підконтрольних Україні атомних електростанціях для відстеження стану безпеки в умовах російської агресії.

Про це під час брифінгу медіацентрі "Укрінформ" заявив виконувач обов’язків голови Держатомрегулювання — головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков.

"Україна запросила влаштувати моніторингові місії МАГАТЕ на всіх інших атомних станціях, включаючи Чорнобильську АЕС. МАГАТЕ погодилося, й найближчим часом ці місії будуть розгорнуті на всіх АЕС", — зазначив посадовець.

За його словами, головна мета цих місій — моніторинг стану безпеки в умовах військових впливів, яких зазнає зараз Україна та українські ядерні установки.

"Таким чином, місія МАГАТЕ найближчим часом прибуде до нас, й більш широко буде представлена в Україні на всіх атомних електростанціях", — підкреслив енергетик.

Коріков також додав, що на підконтрольній Україні території продовжують працювати 9 енергоблоків, при цьому всі енергоблоки Запорізької АЕС зупинені.

"На сьогодні на підконтрольній Україні території експлуатуються 9 енергоблоків атомних електростанцій. З них в мережі на повній потужності знаходиться 8, один енергоблок перебуває на плановому ремонті. Наразі всі 6 енергоблоків Запорізької атомної електростанції знаходяться у зупиненому стані, і рашисти не дають можливості вивести енергоблоки на потужності для роботи в енергосистемі України", — розповів він.

При цьому станом на 10 січня атомні електростанції забезпечують понад 50% потреб України в електроенергії, зазначив посадовець.

"Усі можливі потужності АЕС, якими керує Україна, використовуються максимальним чином. Останнім часом атомні електростанції закривають понад 50% споживання електрики в Україні. І наразі зараз така сама ситуація залишається", — підсумував Олег Коріков.

Що відомо про роботу МАГАТЕ в Україні

  • Міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу 23 жовтня 2022 року провів телефонні перемовини з главами оборонних відомств Великої Британії, Франції, Туреччини та Сполучених Штатів. У розмовах з міністрами Шойгу звинуватив Україну у підготовці провокацій з використанням "брудної бомби".
  • Зеленський заявив, що Шойгу влаштував "телефонну карусель", а голова МЗС Кулеба додав, що заяви Шойгу "є брехнею настільки ж абсурдною, настільки й небезпечною".
  • Кулеба згодом повідомив, що запросив експертів Міжнародного агентства з атомної енергії в Україну, щоб ті відвідали місця так званої розробки "брудної бомби", про які заявила Росія.
  • МАГАТЕ згодом спростувало заяви російської влади про так звану розробку "брудної бомби" на території України, однак запланувало здійснити ще одну місію на об’єкти енергетики.
  • 3 листопада Міжнародне агентство з ядерної енергії (МАГАТЕ) заявило, що за результатами перевірки не знайшло жодних вказівок на незареєстровану ядерну активність на об'єктах в Україні.

Читайте також

Росіяни штурмують Соледар, омбудсмани України й РФ зустрінуться у Туреччині. 321 день війни. Онлайн

На початок